Life

Životní styl stále jedním z konceptů moderních domácností

Zařídit si domácnost do moderního stylu není nic těžkého, pokud sledujete aktuální módní trendy ve světě bydlení. Ty se mění jako na běžícím páse, ostatně podobně jako v módním průmyslu. Je ale pravdou, že některé hity se stále drží na žebříčku popularity a z vrcholných pozic ještě nechtějí sejít. Mezi takové trendy patří sedací vaky, dále nestárnoucí rozkládací pohovky a obecně životní styl, který je i nadále jedním z klíčových konceptů moderního bydlení.

Co je to životní styl ve světě bydlení?

Životní styl lze definovat různě. Nabízí se ale otázka, jak ho specifikovat v případě bydlení. V této souvislosti mluvíme o jakémsi posunu směrem k domovům, které nabízí pocit bezpečí, jistoty, pohodlí a klidu. Jinými slovy životní styl je symbolem pro krásné, příjemné a útulné bydlení. 

Mluvíme o velice inspirativním trendu, kterým se řídí lidé milující třeba rezidenční design. Také se jím nechávají inspirovat majitelé menších obchůdků nebo podniků v pohostinství. Jejich cílem je vzbudit v zákaznících právě takový dojem, díky kterému se budou na dané místo velice rádi vracet.

Na životní styl se klade důraz také v případě zařizování lázní nebo wellness center. Útulnost a příjemnost z nich jednoduše musí vyzařovat.

Pánové, nebojte se. Není nutné dát vždy na nejnovější trend, pokud sníte o herním křeslu a manželka má jiný názor.

Jak budou definovány interiéry příští rok?

V souvislosti s životním stylem, který i pro příští rok zůstane v popředí, se nabízí otázka, jak budou v roce 2022 definovány interiéry jako takové. Z dostupných informací vyplývá, že se pozornost upne spíše na měkké barvy a na dotek příjemné materiály, které v člověku vyvolají velice uklidňující pocity. 

Prim by v každé moderní domácnosti měla hrát takzvaná designová terapie čili jednotlivé interiéry zařizujte do takového stylu, aby vás hladily po duši. Sázejte na barvy, které ve vás probouzí pocit klidu, nebojte se ani bylinek, které v usušeném stavu můžete nasypat do dekorační mističky. Zejména je vhodný šeřík nebo levandule, jež se zmiňovanými uklidňujícími účinky pyšní.