Life

Křesla vládnou moderním interiérům. Učarují vám sedací vaky nebo houpací alternativy?

Do každého moderního příbytku patří bezesporu křeslo. Jenže křeslo – to už je obrovská kategorie produktů. Dnes už nemusí být nutně součástí sedací soupravy, kterou umístíte do své domácnosti. V současné době se křeslo stává tím jediným pohodlným prvkem v dětském pokoji nebo pracovně. Lidé si dnes vytváří své odpočinkové kouty, kterým právě křeslo dominuje. Jaké učaruje vám?

Sedací vaky jako netradiční podoba křesla

Mezi stále žádanější typy křesel patří sedací vaky. I když si možná říkáte, že sedací vaky nejsou křeslem v pravém slova smyslu, není to tak. Dnes mohou mít tyto kusy nábytku opravdu různé podoby a sedací vak – to je jednou z nich. 

Houpací křesla jsou taktéž hitem

Stejně jako v módě se vracíme do dob našeho mládí, ve světě bydlení tomu není jinak. Akorát se vracíme nikoliv do pubertálních let, ale spíše do útlého, raného dětství, kdy jsme u babičky na prázdninách trávili svůj volný čas v houpacích křeslech. Každá správná babička jedno takové křeslo měla, čímž vlastnila tu nejatraktivnější prázdninovou atrakci pro děti. 

V současné době se houpací křesla vrací do moderních příbytků. Jedná se nejen o pohodlný, ale zároveň také o velice zajímavý kousek, který se v interiéru bude bezesporu vyjímat. Dnes jsou opět k dostání v mnoha provedeních a designech, stačí si vybrat to, které vám nejvíce zapadne do interiéru. 

Rozkládací křesla jako synonymum praktičnosti

Pokud bydlíte v malém bytě nebo v malinkém domečku, je pro vás klíčová praktičnost a funkčnost nábytku. Nemůžete si dovolit investovat do ohromného množství nábytku, musíte myslet úsporněji. Vyhrávají u vás postele s úložným prostorem, také rozkládací matrace, které se dobře skladují a jsou záchranou v okamžiku, kdy přijde návštěva a chce přespat. Podobně praktickým řešením jsou i rozkládací křesla, která se v posledních letech taktéž pyšní velké popularitě.