Life

Vybíráme osvětlení do domácnosti

Přemýšlíte nad modernizací domácnosti nebo nad její případnou rekonstrukcí? Rádi vám poradíme, a to například s osvětlením. Osvětlení je nedílnou součástí našich domovů, bohužel se na něj velice často zapomíná nebo se řeší až naposled. Je to zvláštní, vždyť se světly vždy počítáme, bereme je jako samozřejmost. Možná proto na ně paradoxně zapomínáme. Nicméně pokud nyní přemýšlíte nad modernizací vašeho příbytku, jistě listujete mnohými časopisy o bydlení. V každém časopisu však najdete jiné tipy na domácí osvětlení a člověk se v tom najednou nemůže vyznat. Proto jsme se rozhodli vám poradit.

Do dětských pokojů patří barevná dětská svítidla

Jestli zařizujete dětský pokoj, zaměřte se především na dětská svítidla. Právě dětská svítidla jsou to nejlepší, co můžete nainstalovat do dětských pokojů. V současné době si můžete vybírat ze skutečně mnoho zajímavých a krásných provedení, oblíbené jsou zejména růžová svítidla pro holčičky a modrá pro kluky.

Pokud jste zatím v očekávání a nevíte, jakého pohlaví bude děťátko, volit můžete neutrální šedou nebo žlutou barvičku.

Do koupelen patří bodovky

„Bodovky“ neboli bodová světla jsou nestárnoucí a nadčasová. Dnes se tento typ osvětlení montuje především do koupelen, kde není prostor na masivní, luxusní lustry. I když jsou bodovky poměrně drobné a často se instalují do míst, kde nejdou vidět, dokážou vždy skvěle rozzářit místnost, v níž jsou nainstalované.

Kromě koupelen je vhodné instalovat bodové osvětlení i do ložnic, kde není masivní lustr potřebný.

Masivní lustry patří do obývacích pokojů

Masivní lustry sice nepatří do ložnic, ale za to patří do obývacích pokojů. Právě obývací pokoje jsou místnosti v domě, kde na první pohled musí zaujmout právě lustr, který by měl být dostatečně velký, ale zase ne obrovský. Zkrátka by měl být tak akorát velký, přesto dominantní.