Life

4 falešné krby do interiérů, kam si opravdový pořídit nemůžete

Mít doma krb je pro spoustu lidí velký sen a symbol útulného domova. Ne vždy je ale jeho výstavba možná. Opravdové šlehající plameny a praskající dřevo samozřejmě nic nevynahradí, avšak s trochou šikovnosti si doma můžete postavit obstojnou náhradu, která místnosti rozjasní a zútulní. 

Krb z pultového stolku 

Máte doma starý pultový stolek, který na nic nevyužíváte? Vdechněte mu nový život – stačí pár nátěrů barvou, která bude ladit se zbytkem interiéru, a může se z něj stát dokonalá replika krbu. Prostor za stolkem natřete černou barvou a dolů naskládejte hromádku polínek. Na stůl naskládejte dekorace nebo ho použijte jako podstavec pod televizor a o nový „krb“ máte postaráno. 

Konstrukce se svíčkami či světly 

Pokud patříte mezi milovníky starodávného nábytku, zauvažujte o koupi zdobné krbové konstrukce z mramoru nebo jeho imitace, případně ze dřeva, které jsou levnější. I když se v něm oheň nikdy nerozhoří, svůj účel splní skvěle, pokud do něj naskládáte LED svíčky různých velikostí. S nimi rozhodně nešetřete, čím více jich bude, tím lépe bude konstrukce vypadat. Pokud nemáte LED svíčky, stejnou službu vám udělají LED žárovičky a světélka v teplé bílé barvě. 

Vlastní výroba 

Mantinel si můžete vyrobit i sami z libovolného materiálu. Využít můžete například velký kus polystyrenu, který vyříznete do požadovaného tvaru. Dobře bude vypadat také dřevo, ale i nepoužité kachličky. Vzory dodají prostoru hloubku a postarají se o iluzi opravdového krbu. Do vytvořeného výklenku můžete zasadit obrazovku s živou tapetou hořícího ohně, moderní nádech ale dostane se soškami, dekoracemi nebo dokonce pokojovými rostlinami. 

3D fototapeta 

Pokud netrváte na plasticitě, nejjednodušším způsobem je pořízení 3D fototapety nebo samolepky na zeď s motivem krbu. K dostání je hned několik variant. Výhodou je, že nezaberou žádné místo a v závislosti na provedení mohou být velmi detailní, takže je na první pohled nerozeznáte od pravého krbu.