Life

Malá koupelna může být i vítězstvím. Jak si ji zařídit? 

Nejeden člověk touží po velké, prostorné koupelně, kde by se nacházelo všechno, co se zde nacházet má. Vana, sprchový kout, dvě umyvadla, velká zrcadla, také pračka se sušičkou a vedle nich také kvalitní prací prostředky s aviváží a dalšími pomůckami, které budou udržovat prádlo čisté a svěží. Jenže co si už mnozí nepředstaví je to náročné uklízení, jež zabere nemálo času. Malá koupelna je tedy do jisté míry vítězstvím, jen si ji musíte dostatečně a správně zařídit. Jak na to? A co by v takové koupelně nemělo chybět? 

Světlé barvy opticky zvětšují 

I rozměrově velmi malá koupelna může vypadat obrovsky. Už jste někdy o tomto tvrzení slyšeli? Možná se vám zdá neuvěřitelné, ale je to tak. Existuje totiž několik designerských triků, které mohou přesně takového optického efektu docílit. Všechno tkví prakticky ve světlých barvách, jež mají tu moc opticky zvětšit interiér.  

Proto se snažte i malou koupelnu zařídit do světlých barev. Dejte přednost bílé, kterou můžete ozvláštnit trochu jiným, stejně světlým odstínem, jako je lehce modrá nebo krémová. Dostatečně velká zrcadla rozptýlí světlo a opět dopomohou k opticky větší koupelně. A stejně tak správně zvolené osvětlení zde hraje svou roli.  

Udržujte pořádek vždy a za všech okolností 

Ve chvíli, kdy bude domácnost zařízená, je načase začít udržovat pořádek. Ten se udržuje vždycky a za všech okolností. Nemusíte nutně dělat denně velký pravidelný úklid, ale spíše se snažte o to, abyste v koupelně neměli příliš mnoho věcí. Například s doplňky to nepřehánějte, ať nepůsobí dojmem, jaký koupelně nesluší.  

Čemu dát prostor při zařizování? 

Když se ještě vrátíme k zařizování koupelny, vnímejte nábytek, který do koupelny chcete umístit. Hranaté nebo oblé tvary upřednostníte? Z pohledu designerů jsou hranaté tvary přehlednější, v poslední době jsou však velmi atraktivní atypické tvary, které udělají i menší a možná pro někoho nudnou koupelnu velmi vkusnou a moderní.