Life

Čím vyzdobit dům, když na dveře klepe podzim?

Podzim nám už dávno zaklepal na dveře, ovšem počasí si stále myslelo, že je léto. Možná proto jsme ještě nestihli vyzdobit náš dům, který obvykle touto dobou už sálá podzimem. To, že se mění roční období, poznáme díky měnícím se dekoracím. Lidé si zkrátka zvykli na to, že se s ročními obdobími mění i jejich venkovní výzdoba. Zatímco na jaře je to zejména o vajíčkách, barevných stužkách a cibulovinách na oknech, podzim se nese v krapet jiném duchu. V jakém?

Vyzdobit si svůj dům na podzim není vůbec jednoduché. Přece jen ne všechny rostliny se hodí na okenní parapety, navíc fouká vítr a neustále prší, proto vytvořit nějakou hezkou, dekorovanou vázu ven před dům není nejlepší nápad.

Naštěstí nemusíte ztrácet hlavu. Existuje několik krásných dekorací, které se s podzimem doslova vážou.

1) Věnec na dveře

Nejzákladnější dekorací je rozhodně věnec na dveře. Pokud máte věnec na dveřích, je jasné, že už vás navštívil podzim. Pokud ještě věnec na dveřích nemáte, podzim do vašeho domu nezavítal. Ideální je, když je věnec na dveřích složen z nádherných makovic nebo ze slámy či obilovin. Když k tomu přidáte suché spadané listí nebo suché květy růží, vytvoříte nádherný podzimní věnec, který vám bude každý závidět.

2) Vřesy na oknech

S podzimem se také váže to, že z okenních parapetů sundáváme muškáty, které připravujeme k přezimování. Muškáty bychom však něčím měli nahradit, ideálně vřesy, které jsou k sehnání nyní všude. Vřesy s dobrou péčí vydrží až do adventu.

3) Okrasné dýně před domem

Jelikož se podzim nese ve znamení silného větru, doporučujeme volit takovou podzimní dekoraci, kterou vítr neodvane. Myslíme tím například voli okrasné dýně, které se naaranžují do misek před dům. Nemusí se však aranžovat jen před dům, ale mohou se aranžovat také na schody nebo v interiéru na dekorativní talíře.