Life

Pokojové rostliny do ložnice, které perfektně pročistí vzduch

Po jakkoli náročném dni si přejeme jen jediné, a sice lehnout si do postele a usnout kvalitním spánkem. Jenže to je někdy věc, po které řada lidí jenom touží, ale bohužel se jim neplní. Někteří lidé mají totiž problém se spánkem, důvodem je často nekvalitní matrace nebo znečištění vzduch, jež dráždí. I když si lidé myslí, že znečištěný vzduch je jen venku ve městech, v interiérech je vzduch daleko znečištěnější než kdekoli jinde. V interiérech se drží plísně a bakterie, které jsou zdraví škodlivé, možná díky nim špatně spíme. Pomoct nám ale mohou pokojové rostliny, které zakomponujeme do ložnice. Některé druhy totiž umí perfektně pročistit vzduch tak, že nekvalitní spánek už nebudeme znát.  

I do ložnice patří pokojové rostliny. Jedná se o doplněk, který ložnici zútulní a zpříjemní. I když řada lidí je proti pokojovým rostlinám, najde se naštěstí více lidí, kteří jsou pro pokojové rostliny. A pokud zrovna hledáte takové, které vám pročistí vzduch, máme pro vás několik tipů. 

Aloe vera  

Zázrak mezi květinami – to je aloe vera. Poznáme ji díky dužinatým listům, na nichž jsou drobné ostny. Aloe vera je oblíbená pokojová rostlina, která dokáže pomoct při popáleninách, dokonce rychle zbavuje člověka akné. Je to opravdu zázrak mezi rostlinami, který dokonce perfektně pročišťuje vzduch v ložnici. A díky tomu, že je nenáročná, se jí bude i v ložnici dobře dařit. Uvolňuje čerstvý kyslík po celou noc.  

Gerbera 

Jestli toužíte po zpestření a chcete do své ložnice koupit rostlinu, která bude barevná a která na první pohled upoutá, měli byste investovat do gerbery. Jedná se o krásnou pokojovou rostlinu, která perfektně pročistí vzduch. Díky ní bude dýchání ve spánku snadné, nic mu nebude překážet.  

Tchynin jazyk 

Tchynin jazyk je známý tím, že čistí vzduch zejména tehdy, kdy vy spíte. Celou dlouhou noc vypouští do interiéru kyslík, zároveň přijímá oxid uhličitý. Dokáže dokonce odfiltrovat domácí toxiny, jako je benzen nebo třeba formaldehyd.