Uncategorized

Co je důležité vědět o opalování

K létu patří opalování. Mnozí lidé, zejména ti, kteří se považují za majitele vápenek, jezdí raději k moři, kde sluníčko pálí usilovněji a více, aby dosáhli svého vysněného opálení a aby vypadali jako čokoláda. Málokdo si však o opálení zjistí potřebné informace. Je snadné si lehnout na sluníčko, zakrýt si hlavu, abychom nedostali úpal, a odpočívat, je ale také nutné si o opalování něco zjistit. Prozraďme si několik věcí, které je třeba o opalování vědět.

I když je opalování oblíbenou aktivitou léta, bohužel má i svá negativa. Pokud se opalujete dlouho nebo pokud svou pokožku dostatečně nechráníte, může dojít k jejímu poškození, také ke spálení nebo díky opalování můžete začít rychleji stárnout. Mezi nejhorší následky opalování patří rakovina kůže, po které nikdo netouží.

Aby během opalování nedocházelo k poručení kolagenových a elastinových vláken, je nutné držet se několika zásad.

1) Dbejte na ochranný faktor opalovacího krému

Velmi důležitá je výše ochranného faktoru opalovacího krému. Vždy je nutné tento faktor volit dle destinace, v níž se nacházíte, a také dle typu vaší pleti. Pokud se opalujete špatně, volte vyšší ochranný faktor, který postupem času nahrazujte opalovacími krémy s nižším ochranným faktorem. Jestli se pyšníte rychlostí, s jakou se opalujete, volte už ze začátku krémy či spreje s nižším ochranným faktorem.

2) V poledne se neopalujte

Mezi tabu každého milovníka opalování patří opalování se během poledne. Během poledne je sluníčko nejnebezpečnější, dosahuje totiž svého maxima. Od jedenácté až do patnácté hodiny tak omezte slunění.

3) Následná regenerace

Mnozí lidé zapomínají na regeneraci, která je po opalování nutná. Opalování je pro pokožku šok, proto je nutné ji poté zklidnit a dostatečně hydratovat. Díky regeneraci opálení vydrží déle a pokožka nebude trpět.