Beauty

Opálení bez slunce. Vyzkoušejte jednoduché metody

Po zimě bývá pokožka vybledlá a mnohem výrazněji vystupují její nedostatky, jako je zarudnutí, akné nebo drobné jizvy. Řešení může nabídnout tmavší pokožka, ovšem dlouhé opalování na slunci nebo v soláriu ji nesvědčí. Kvůli slunečním paprsků se vysušuje, předčasně stárne a přichází o některé zpevňující látky. Vyzkoušet ale můžete i jiné metody.  

Samoopalovací krémy 

Při výběru samoopalovacího krému myslete na zásadu, že méně, je někdy více. Pokud jste přirozeně velmi světlého typu, nikdy s jeho pomocí nedosáhnete čokoládového opálení. Taková kosmetická úprava by vypadala uměle, neesteticky a každý by hned na první pohled poznal, že nejde o přirozené opálení. Abyste zamezili oranžovým odstínům a flekům, je vhodné vybrat krém, který bude blíže vašemu odstínu pokožky a aplikovat ho pouze jednou, maximálně dvakrát.  

Do takového kosmetického produktu se také vyplatí více investovat. Levnější kusy totiž často rychle blednou, zanechávají fleky na těle a nemají příjemnou vůni.  

Tónovací krémy 

Jestliže nechcete riskovat skvrny a nerovnoměrně rozmazaný krém, bude pro vás vhodnější alternativou tzv. tónovací krém. Ten funguje na podobném principu, ale pokožka po něm tolik netmavne. Pouze získá lehce bronzový nádech a bude rozjasněná. Nevýhodou aplikace takového krému je ale většinou jeho krátkodobé použití. Většinou se vyplatí jej aplikovat ráno před nanesením make-upu a večer odlíčit. Tónovací krémy jsou k dostání ve variantě pouze na obličej, ale také na celé tělo. Dávejte si ovšem pozor na obsah drobných třpytivých částic, které by vám při denním nošení nemusely být příjemné.  

Samoopalovací nástřik 

V případě, že hledáte rychlé a dlouhotrvající řešení, zvolte samoopalovací nástřik. Odborný pracovník při pohledu na vaši kůži rozhodne, jak sytý odstín má použít a odejdete s perfektně sjednocenou a zdánlivě opálenou pokožkou. Takové tónování vám vydrží i několik týdnů, na dovolené u moře o něco méně. Opět volte jen kvalitní služby, aby se nástřik vstřebala a na slunci se nerozpouštěl. V takovém případě by opět tvořil nevzhledné fleky.