Beauty

Jak správně pečovat o ruce?

Jsou vaše ruce suché, praskají, nejsou vůbec hezké a kolem nehtů se vám dělají kůžičky? V takovém případě se nabízí otázka, co dělat. Za ruce v takovém stavu může samozřejmě i prostředí, v němž se denně pohybujete nebo v němž pracujete, ale pravdou je, že na tom má také svůj podíl i péče, kterou rukám dopřáváte nebo naopak nedopřáváte. Ruce jsou část těla jako každá jiná, proto bychom se měli věnovat i jejich případné péči. Neměli bychom na ně zapomínat nebo je ponechávat stranou, jak se tomu v mnoha případech děje. Rozhodně bychom se měli snažit ruce opečovávat a neměli bychom je zanedbávat.  

Abyste se svýma rukama dokonce chlubili, poradíme vám, jak na správnou péči o ruce. Přece jenom si s ní nemusíte vědět rady, i když vám v poličce v koupelně leží hromada sér, masek, také krémů nebo tělových mlék.  

Své ruce hydratujte 

Důležitá je rozhodně hydratace, aby nedocházelo k popraskání nebo vysušení rukou. Dostatečně hydratovat ruce budou bezesporu hydratační krémy, které je daleko lepší než například antibakteriální mýdlo, které se dnes využívá velice často. Antibakteriální mýdlo sice zbaví ruce nepřijatelných nečistot, na druhou stranu nezbaví ruce suchosti a nehydratuje je, což je zejména v zimě velice potřeba.  

Hydratovat ruce bychom měli jak po pobytu v horké vodě, tak po příchodu z chladných dní. V obou případech dochází k vysušování rukou.  

Skvělý je i peeling 

Aby byly vaše ruce opravdu krásné a doslova jako z časopisu, měli byste jim dopřát peeling, a to ideálně jednou týdně. Dnes existují i speciální peelingy na ruce, které jsou výživné, zároveň zjemňující. Nemusíte si však kupovat speciální peelingy, můžete sáhnout buď po klasickém výživném peelingu na tělo, tak si můžete takový peeling vyrobit doma ze surovin, které jsou vám dnes a denně k dispozici v kredenci.