Beauty

Nejúčinnější babské rady na popraskané rty

Suché a popraskané rty jsou denním problémem mnoha žen. Některé mají takové rty díky genům v rodině, jiné si za takové rty mohou samy, a to konkrétně kousáním rtů nebo i jejich olizováním, což je pro rty nebezpečné zejména v zimě, kdy zimní mrazíky dokonale reagují na mokré rty. Popraskání se však pak jen stěží zbavuje. Jelení lůj nebo jiné další balzámy na rty najdeme opravdu na každém pultu v drogeriích. Pro kvalitní kousky jdeme většinou do lékáren nebo do proslulých parfumerií, kde najdeme mastičky nejrůznějších značek za relativně vysoké ceny. V tomto případě jsou na řadě recenze, protože jenom pouze nich se rozhodneme, jestli koupíme nebo nekoupíme balzám na rty za tisíce korun.

Pokud však nechcete utrácet majlant za balzámy, které možná fungují, a klasické balzámy na rty koupené v drogeriích vám nepomáhají, zkuste to s babskými radami, jež vám doslova vyrazí dech z těla jen tak, že opravdu fungují. Chce to jenom běžné suroviny, které doma běžně máte, a dokážou vám vaše rty spasit během víkendu! Jen si nezapomínejte před spaním rty dokonale namazat! Přes noc se vám živiny z těchto surovin dokonale vstřebají a popraskaným rtům je najednou konec.

• Olivový olej

Svou mastnotou je nedostižný. Díky tomu, že je opravdu mastný, pak při pravidelném masírování oleje do rtů docílíte toho, že prasknutí pomalu zmizí a vy budete mít rty jako z plakátu na nejnovější rtěnku. Olej si vmasírujte na rty třeba před spaním, abyste měli jistotu, že ho jen tak neslíznete společně s nějakým obědem či jiným denním chodem.

• Med

Dalším velmi účinným pomocníkem proti boji s popraskanými rty je med. Tento přírodní produkt je naprosto geniální už jen tím, jaké má složení. Není zrovna mastný, přesto v sobě obsahuje nespočet vitaminů, které rty v relativně rychlém čase zachrání. Opět se doporučuje pravidelné masírování na rty alespoň před spaním, kdy se vám stihne med vstřebat do rtů.