Beauty

Opalovací krémy a chyby, kterých se v souvislosti s nimi dopouštíme

Léto ještě zdaleka nekončí, i když nám to občas počasí chce rozmluvit. Stále je aktuální to, že se musíte o svou pleť starat, protože jí sluníčko dává zkrátka velice zabrat. Pokud patříte k lidem, kteří si myslí, že sluníčko pleti neubližuje, tak se mýlíte. Během opalování sluníčko velice škodí, vždyť může z pětadevadesáti procent za vznik pigmentových skvrn či vrásek. Proto se raději chraňte kvalitním opalovacím krémem.  

V souvislosti s opalovacím krémem se dopouštíme mnoha chyb. A kvůli chybám poté není pokožka a pleť tak dobře chráněna, jak by měla být.  

Mažu se až na sluníčku 

To je chyba, které se dopouští většina z nás. Je nutné, abyste se vždycky namazali minimálně dvacet či třicet minut předtím, než se půjdete opalovat. Pokud si krém aplikujete až po příchodu k vodě nebo k bazénu, ve většině případů už je pozdě a sluníčko už negativně působí na vaši pokožku.  

Pokud nechcete čekat půl hodiny na to, až budete moct vyjít na sluníčko, doporučujeme zkusit to s bio značkami krémů, které v sobě obsahují minerální filtry, díky nimž nebudete muset čekat, až se krém dokonale vstřebá.  

Nízký faktor stačí 

Kdepak. Když používáte nízký faktor, nechráníte svou pokožku před sluníčkem dostatečně. Je však pravdou, že každá pleť potřebuje zcela jiný krém zcela jiného faktoru. Musíte znáte takzvané číslo fototypu vaší pokožky, podle toho vybírejte opalovací krém. Pokud jste fototyp I, máte pravděpodobně nejsvětlejší kůži, tudíž doporučujeme faktor 50+. Pokud jste fototyp II či vyšší, můžete používat opalovací krémy s faktorem +30, ale raději ne menší.  

Nenamažete celé tělo 

Při aplikaci opalovacího krému bychom měli být opravdu důslední, abychom nevynechali žádnou část těla. Pokud důslední nebudeme, nemuselo by se nám to vyplatit. Pozornost se musí věnovat hlavně citlivým partiím těla, jako jsou uši, rty nebo nárty a chodidla.