Beauty

Kdy je třeba vyhodit řasenku nebo jinou kosmetiku?

Kosmetiku používají ženy dnes a denně. V souvislosti s tím se nabízí otázka, jestli právě vy kosmetiku vyhazujete, když přijde její čas. Jelikož kosmetika není zrovna levná záležitost, nabízí se otázka, kdy je ten pravý čas na vyhození řasenky nebo jiné podobné kosmetiky. Přece jenom většina žen se svých kosmetických pomocníků nechce zbavit, přesto si dobře uvědomují, že jednoho dne může přijít ten den D, kdy je třeba kosmetiku vyhodit. Pojďme se touto tématikou více zabývat.  

I kosmetika má datum trvanlivosti, bohužel. I když to mnohé ženy nechtějí přijmout, je to tak. Jednoho dne se zkrátka musí vzdát oblíbené řasenky nebo parfému, ale kdy ten den D nastává, kdy je čas na koupení zbrusu nového kosmetického zkrášlovače? 

Obecně platí jedno pravidlo, a sice že je třeba kosmetiku skladovat ve tmě, v chladu a také v suchu. Pokud totiž budete mít krémy nebo make-up na místě, kam neustále svítí sluníčko a kde je stále vlhko, kosmetika se začne kazit rychlostí blesku.  

Jak je to s tělovými mléky a krémy 

Krémy a tělová mléka má doma každá žena. Otázkou je, jak dlouho tělová mléka nebo krémy vydrží. Pokud je mléko v otevřené lahvičce, vydrží podle odborník zhruba rok. Krémy vydrží o něco kratší dobu. Co se týče opalovacích krémů, ty je dobré využít hlavně během prvního roku, během kterého jsou ochranné faktory v krémech stále stabilní.  

Jak je to se šminkami 

Co se týče šminek, a sice make-upů, pudrů, rtěnek nebo tvářenek či očních stínů, v tomto případě je to trochu jiné. Třeba tekuté make-upy vydrží asi rok a půl, pudry však mohou při správném skladování vydržet i několik dlouhých let. Co se týče dalších zmíněných líčidel, tedy rtěnek nebo tužek na oči, ty mají trvanlivost aspoň tři roky.  

U řasenek je však výjimka – ty je dobré vyměňovat jednou za tři měsíce, jelikož právě řasenky jsou přenositelkami bakterií.