Fashion

Podle čeho vybrat ideální sluneční brýle?

Vybrat ideální a slušivé sluneční brýle, které budou zároveň i dokonalou a spolehlivou ochranou našeho zraku před škodlivým slunečním zářením není zrovna snadné. Na trhu se skvělých modelů nachází celá spousta. Abyste výběrem nestrávili celé léto a nakonec zůstali bez tohoto módního doplňku, prozradíme vám, co vám při výběru bezesporu poradí. 

Váš tvar obličeje jako největší pomocník 

Přemýšlíte nad tím, jaké brýle vám sluší? Největším pomocníkem je bezesporu obličej, který můžeme rozdělit na čtyři typy, a to na oválný obličej, kulatý, hranatý a trojúhelníkový obličej. Za výherce či šťastlivce se můžete označit, pokud jste majitelem oválné tváře. Mluvíme totiž o nejvíce univerzálním tvaru, kterému sluší prakticky všechny druhy brýlí. V ostatních případech platí, že se musíte vynasnažit rozbít svůj obličej. Čili pokud jste majitelem kulatého, sedět vám budou spíše hranaté modely. Jestliže se chlubíte spíše hranatým obličejem, jsou pro vás určeny kulaté sluneční brýle.  

Certifikace pro spolehlivou ochranu 

I když dnes bere většina lidí sluneční brýle za módní doplněk, který doladí outfit, především mluvíme o ochraně očí. Jak již bylo zmíněno, sluníčko vyzařuje nebezpečné UV záření, jež může naše oči nenávratně poškodit. Proto se při výběru informujte o tom, jestli brýle vlastní UV filtr a jestli mají i certifikaci EEC. Ta je totiž jakousi garancí toho, že je daný produkt schopný pohlcovat UV záření a že tak nabízí dostatečnou ochranu. 

Materiál rozhoduje o komfortu i životnosti 

Dnes narazíte spíše na tradiční plastové sluneční brýle, ale není to podmínkou. Módní doplňky se vyrábí také ze zcela jiných materiálů, konkrétně třeba z plastu nebo kovu. Materiál rozhoduje o komfortu i životnosti brýlí. Vliv mají na odolnost i hmotnost.