Fashion

Jak vyčistit skvrny od potu a deodorantu z oblečení?

Dáváte bílé tričko do pračky a zjišťujete, že máte na triku žluté skvrny od potu? Mnohdy si s takovými skvrnami běžný prášek na praní neporadí, musíte na to jít jinak. Ne, opravdu není zapotřebí si kupovat nová bílá trička, i s těmito lze něco dělat. Jen musíte vědět, co na skvrny od potu opravdu funguje a co na ně zabírá.  

Nemusíte si dokonce kupovat ani předražené přípravky, které na etiketě slibují, že pomohou odstranit jakoukoli skvrnu. Na skvrny od potu to však nějak nefunguje. To však zjistíte až ve chvíli, kdy vytáhnete prádlo z pračky. Pokud vám smíme poradit, raději to zkuste s osvědčenými babskými radami a tím, co najdete v kredenci.  

Čistíme trička práškem do pečiva 

Věděli jste, že na skvrny od potu pomáhá prášek do pečiva? Jen málokdo ho používá na něco jiného než do pečení, ale opravdu si poradí i se staršími zažloutlými skvrnami. Samozřejmě čím dříve s čištěním skvrn začnete, tím rychlejší bude jejich odstranění. Ovšem i se zapranějšími skvrnami od potu nebo případně od deodorantu si prášek do pečiva poradí. Stačí jenom nasypat prášek do pečiva do kbelíku s teplou vodou, pořádně to promíchejte a vložte tričko na zhruba čtyřicet minut odmočit. Poté běžně vyperte v pračce, jak jste zvyklí.  

Čistíme tričko octem 

Ocet je pomocník opravdu na všechno. Poradí si jak s nehezky vypadajícími okny, ale také s vodním kamenem nebo třeba se znečištěnou pračkou. A také si poradí se skvrnami od potu, které vám vzniknou třeba na bílých šatech nebo na bílém tričku.  

Stačí, abyste do jednoho litru teplé vody přidali zhruba tři polévkové lžíce octa, dobře to promíchejte a poté oblečení vložte do připraveného octového roztoku. Nechejte přibližně hodinu působit a poté oblečení vyperte klasicky v pračce. Po skončení pracího programu vytáhnete prádlo, které bude zářit novotou.