Fashion

Zima je časem plesové sezóny a kulturních akcí

Období zimy je časem plesů, operních koncertů, divadelních premiér, galavečerů, vyhlášení prestižních cen a dalších kulturních akcí. Víte jak se pro danou příležitost vždy vhodně obléknout? Poradíme vám, co říká etiketa, a inspirujeme módními novinkami pro nadcházející sezónu.

Večerní róba a její podoby

V kurzu jsou asymetrické výstřihy, různé průstřihy, štrasové aplikace, smyslná krajka, jemné řasení i volány. Vysoce efektně působí korzetové střihy, které umí odhalit vaši šíji a ramena. Ty se hodí zejména pro ženy s plnějšími ňadry. Pro subtilnější dámy s méně výraznými hrudníky je ideální zvolit šaty se zapínáním za krkem. Velmi krásné a stále oblíbené jsou stále antické střihy.

Barevnost má velkou škálu variant od pudrové a světle žluté, která prospívá zejména brunetkám, přes velmi populární modrou, fialovou i červenou až po nadčasovou stříbřitě šedou a černou. Velmi zajímavě a efektně působí i mátová či smaragdová barva společenských šatů. Vaší fantazii se tedy velké meze nekladou.

Společenské šaty by neměly být příliš odvážné, provokativní a sexy. Jde o dojem elegantní dámy. Vyvarujte se proto raději délky nad kolena a příliš hlubokých výstřihů. Zcela nevhodné je prosvítající a vykukující prádlo. Jde o to být elegantní a svou ženskost ukazovat rafinovaně. Stačí naznačit a vzbudit zájem. To zabírá mnohem víc než nadměrné odhalování.

Jak na malé černé

Nikdy nic nezkazíte a vždy budete za elegantní dámu, když si obléknete malé černé šaty. Jejich historie začíná v období, kdy se do povědomí žen dostaly díky Coco Chanel. Po té je Christian Dior povýšil na koktejlky určené pro večerní a podvečerní příležitosti. Nosí se v různých podobách, s výstřihem, rukávkem, na ramínka i bez nich.

Ideální délka, která je vhodná pro společenskou příležitost by měla sahat lehce pod kolena. Délka malých černých se postupem času lehce zkracuje, dnes se pokládá za optimální délku pár centimetrů nad koleny. Ultra mini nechte raději doma. Stále ale bez problému seženete i v dnešní době šaty o několik čísel delší. Vždy lepší delší, jak kratší. Decentní elegance podtrhuje smyslnost.