Fashion

Výběr vhodných svatebních šatů

Jak vybrat správné svatební šaty, jaký zvolit střih, materiál a barvu?Přinášíme tipů, které pomohou při rozhodování. O tom jaké svatební šaty se hodí právě pro váš typ postavy, na co se při výběru zaměřit a dát si pozor.

Přesýpací hodiny

Typ postavy, kterou se pyšní třeba Jennifer Lopez. Ženská postava s plným poprsím i boky a štíhlým pasem. Zdůrazněte ženské křivky a zaměřte se především na zvýraznění štíhlého pasu. Volte těsný bohatě zdobený korzet. Sukně může být v A-střihu, tedy široká nabíraná princeznovská sukně nebo mírně snížený pas. Jste-li vyšší a štíhlejší, můžete zvolit i střih mořská panna.

Hruška

Typ Věstonické Venuše s postavou, co se směrem odshora dolů rozšiřuje, s užším hrudníkem i pasem a širšími boky. Je třeba zeštíhlit spodní polovinu těla a vytvořit iluzi výraznějšího a objemnějšíhopoprsí. Volte empírový nebo A-střih se zvýšeným pasem a jednoduchou jemně se rozšiřující hladkou sukni, která skryje širší boky. Vhodný je i pevnější materiál, taft nebo satén, co sám o sobě dokáže dobře držet tvar a nebude obepínat vaše boky. Vyhněte se příliš bohatým a výrazným sukním. Zvýrazněte hlavně horní polovinu těla.

Obdélník

Typ Cameron Diaz, tak trochu chlapecká postava s přibližně stejně širokými rameny i boky a nevýrazným pasem. Odhalte štíhlé opálené paže, například vhodně zvolený korzet s výstřihem zvýrazňujícím poprsí. Volte šaty s bohatě nabíranou sukní, empírový nebo A-střih s mírně zvýšeným pasem, páskem, výraznou broží nebo jiným zdobením. Vyvarujte se kulatého výstřihu. Odhalte šíji a volte šaty s úzkými ramínky nebo bez ramínek a velmi efektní odhalená záda.

Trojúhelník

Typ postavy se širšími rameny a hrudníkem, užší pas a štíhlé nohy. Horní polovina postavy tedy připomíná obrácený trojúhelník.Zvýrazněte dolní polovinu postavy k dosáhnutí větší symetrie. Přitáhněte pozornost dolů pomocí asymetrické nebo skládané sukně. Volte šaty, které při tanci umí rafinovaně odhalit lýtka a kolena. Tedy co nejjednodušší horní část a velmi zajímavou spodní část šatů. Volte méně zdobený korzet a ramena nechte odhalená, výstřih ve tvaru V opticky zúží hrudník. Pěkně vypadá i snížený pas, kratší sukně azdobený spodní lem. Vyvarujte se úzkých sukní.

Jablko

Typ postavy s větším poprsím i boky,nevýrazným pasem a štíhlejšíma nohama. Snažte se vytvořit pas a siluetu proporcionální postavy. Těsný šněrovací korzet kombinujte se širokou sukní. Vyvarujte se raději korzetu s příčnými sklady nebo velkým zdobením. Vhodné je podélné zdobení, které prodlouží trup. Odhalte ramena a paže, výstřih volte méně výrazný, do V, neboi srdíčkový. Pas zvýrazní brož, pásek nebo jiné zdobení. Sukně by se měla rozšiřovat hned od pasu a vhodný je pevnější materiál, který drží tvar.