Fashion

Pravidla, podle kterých si vybrat ideální sako

Sako je bezesporu kousek, který se řadí k nadčasovým a nestárnoucím. Pokud patříte k lidem, kteří sako rádi nosí, rozhodně byste ho měli mít ve svém šatníku v několika provedeních. Samozřejmě ne každé sako svým střihem sedne, ale naštěstí existuje několik pravidel, podle kterých, když se budete řídit, vždy vyberete ideální sako, které vám bude perfektně sednout a které vám bude jako kdyby ušité na míru.  

I když se již zmínilo, že saka lze pořídit vkusné a na míru díky několika pravidlům, mnohé ženy nevědí, že si mohou sako koupit takto snadno. A tak se raději sakům vyhýbají. Je to však škoda, jelikož sako sluší každé ženě, ať už má postavu sportovní, chlapeckou, do hrušky nebo podle mír modelky.  

Jestliže se konečně chcete přestat bát tohoto elegantního a opravdu nádherného kousku, poradíme vám, podle jakých pravidel se držet, jak si takové ideální sako koupit.  

Když nevíte coby, vsaďte na šedou 

Líbí se vám v obchodech vícero sak a nejste si jistá tím, jaké sako je vhodné vzít, jaké vám bude sedět nebo jaké si doslova zamilujete na první pohled? Doporučujeme vsadit na šedou barvu, jelikož šedá je barva, která se nosí a nosit se bude. Navíc vkusné šedé sako lze zkombinovat prakticky s čímkoli a je možné si ho vzít vlastně kamkoliv – můžete si ho zkombinovat s kalhotami a vzít do divadla, také si ho můžete vzít s košilí do kanceláře nebo na rande k džínům.  

Nad kostkami neváhejte 

Pokud se budete rozmýšlet nad tím, jaké sako si s sebou vzít domů, rozhodně byste neměli váhat či uvažovat nad kostkovaným sakem. Kostky jsou v módě a pravděpodobně už z módy nikdy nevyjdou. Ať už sáhnete po kostkovaném saku v krátkém provedení nebo po saku v prodloužené délce, v každém případě nešlápnete vedle.  

Černá je klasika 

Nejste na výraznější odstíny nebo na zajímavé vzory? Pak sáhněte po černé klasice, která je vždycky tou nejlepší a ideální volbou.