Fashion

Kravaty, motýlky nebo vázanky – co je nejlepší volba?

Pánové většinou milují své pohodlí – pohodlný styl tak upřednostňují v oblékání před tím elegantnějším. Přece jenom je k nezaplacení, když si mohou pánové obléknout obyčejné šortky a k tomu vkusné tričko, které dokonale ladí k barvě šortek. Většinou však pánové jednoho dne musí vytáhnout a oprášit své staré obleky, protože se například žení jejich nejlepších kamarád nebo se slaví nějaké výročí, je pohřeb či nějaká narozeninová oslava je pojatá ve velkém stylu.

V tom případě se opravdu pro takové události nehodí mít ležérní look, a tak jsou pánové donuceni vzít si nepohodlný oblek, k němu samozřejmě nějakou vypasovanou košili v poměrně světlých barvách, aby partnerka nic nenamítala, a k tomu všemu si musí obout i nějaké ty polobotky, které jsou zkrátka podle partnerek základ dobrého a elegantního looku. Ovšem mnohdy se musí přivázat ještě nějaký detail – a tím je kravata, vázanka nebo motýlek.

Co je však nejlepší?

V poslední době se vyvaruje klasických kravatám, které jsou velice široké. Takové například nosil Chandler v oblíbeném seriálu Přátelé. Jenže ve skutečnosti se tento kousek opravdu nenosí – vyhněte se mu obloukem. Dokonce se vyvarujte i takto tlustým kravatám, i když by na nich byl i ten nejvíce stylový vzor na světě.

Místo kravat volte vázanky. Jedná se o úzké kravaty, které aktuálně trhají rekordy v prodejnosti. Pokud si totiž nevezme někdo motýlka, pak si vezme vázanku, protože ostatní kousky jsou zkrátka tabu.

Vázanky jsou velice stylové nejen díky své úzké podobě, ale také jsou naprosto fenomenální hlavně díky svým vzorům, které najdete na mnoha z nich. Nejlepší jsou hlavně puntíky, které jsou vážně sladké, ale samozřejmě uděláte dobře i s jinými minimalistickými vzory.

Pokud motýlek, je třeba mít speciální košili

Jestliže však jste zastánce motýlka, musíte mít speciální košili. Je to ta košile, která má zajímavý límec – přesně pro motýlka. Navíc má skryté knoflíky, což je u motýlka poměrně podstatné. Motýlek se nedoporučuje nosit k takové košili, kde jsou knoflíky velice výrazné a kde není speciální límec. Jinak je to však samozřejmě volba číslo jedna.