Fashion

Aby vám oblečení vždy perfektně padlo i při nákupech on-line

On-line nakupování je čím dál tím populárnější. A to dokonce i co se týká oblečení. Jelikož si ale při takovýchto nákupech nemůžete oblečení dobře prohlédnout a vyzkoušet si ho, je naprosto nezbytné umět si správně změřit své míry. Bude vám k tomu stačit krejčovský metr, nebo alespoň větší kus stuhy či provázku a pravítko. 

Než začnete, oblečte si na sebe tenké a dobře padnoucí oblečení bez jakýchkoliv vycpávek. Spousta lidí měří míry tak, že metr přiloží co nejtěsněji k tělu, pak by ale oblečení mohlo být nepohodlné. Po obtočení metru byste se měli několikrát zhluboka nadechnout a vydechnout bez toho, aby vás pásmo omezovalo. 

Měření hrudníku 

Pokud nenakupujete přímo podprsenku nebo šaty, které budete nosit bez ní, oblečte si spodní prádlo. Rozpažte ruce a metr obtočte kolem podpaží a přes bradavky, tedy v nejširším místě. Pro muže platí stejný postup, jen bez spodního prádla. 

Měření pasu 

Pas je nejužší místo vašeho trupu, nikoliv oblast pupíku. Abyste toto místo našli, stoupněte si rovně a proveďte úklon do strany. V místě, kde ucítíte záhyby kůže, veďte metr kolem dokola. 

Měření boků 

Najít přesné místo k měření boků bývá nejsložitější. Nejčastější chybou je to, když měříme obvod přes kyčelní kosti. Stoupněte si vzpřímeně a změřte se v nejširším místě, tedy zhruba v polovině hýždí. Držte metr pevně na místě a posaďte se na židli. Při výběru velikosti berte v úvahu větší rozměr. 

Méně obvyklé rozměry 

U kalhot je někdy důležité znát vnitřní a vnější délku nohavic. Zde už budete určitě potřebovat asistenci, jelikož pokrčením by mohlo dojít ke zkreslení čísel. Vnitřní délka nohavic se měří od rozkroku k místu, kde mají končit nohavice. Vnější délka se měří rovněž ke konci nohavic, avšak od pasu, tedy nejužšího místa trupu, nikoliv od místa, kde mají kalhoty začínat. 

Při nákupu klobouků musíte znát obvod hlavy. Ten se měří těsně nad ušima. Pokud se nemůžete rozhodnout, volte větší velikost.