Beauty

Opravdu nám pleťové masky pomáhají ke krásné pleti?

V poslední době se ženy velice pozastavují nad různými produkty, které jim podle návodu na obalu mají pomoct docílit krásné a svěží pokožky. Většinou se zajímají o různé odličovací výrobky, které jim zaručí perfektní odlíčení, které je velice důležité. Na druhou stranu je nutné o pleť pečovat ještě trochu jinak, než jenom odličovacími produkty. Zkusme se tedy pozastavit nad pleťovými maskami.

Pleťové masky jsou aktuálně velice diskutované. Na internetu o nich najdete skutečně mnoho žhavých diskuzí, v nichž si ženy sdílejí své zkušenosti s různými značkami masek. Velice populární jsou hlavně ty masky, na které nepřetržitě narážíte na sociálních sítích. Jedná se hlavně o černou masku, ale také i o různé typy hydratujících masek. Otázkou však není to, jestli skutečně fungují na to, na co fungovat mají, ale jestli skutečně prospívají naší pleti, jak by měly či jak chceme.

Než se do nějaké masky pustíme, zkusme si nejdřív zjistit informace

Pravdou je, že ne všechno, co se o dané masce píše na obálce, je pravda. Proto si nejdříve něco o pleťové masce najděte a teprve pak ji naneste na tvář. Přece jenom ne každá pleťová maska vám může vyhovovat. Samozřejmě ani na internetu nenajdete mnohdy takové informace, které by vám pomohly, ale řada žen má třeba stejnou pokožku jako vy a zkouší tu stejnou masku jako vy, proto vám dá echo.

Pleťové masky je rozhodně skvělé užívat, ale musí se brát v potaz to, že ne každá maska, kterou si vychvaluje milion žen, je pro vás tou pravou. Každá žena je jiná, každá má jinou pleť, každá pleť potřebuje něco jiného.

Jaké masky jsou vhodné pro všechny?

Například zmiňovaná černá maska je v poslední době hojně kupovaná. Je to asi tím, že nejen že pomáhá, ale hlavně je určena takřka pro všechny. Nedráždí pokožku, jen je její strhávání poměrně bolestivé, protože vytahuje hlavně z nosu černé tečky.

Pozor si však dejte u masek, které jsou určené proti suché pleti nebo jsou naopak proti mastné pleti. Ve většině případů vysušují pokožku buď ještě více, nebo (v případě mastné pleti) až nepříjemně moc.