Life

Ranch Nevada – westernová jízda na koních

Ranch Nevada je vyhledávaným turistickým cílem již od roku 1997. Ranch se nachází v okolí Buchlovic a obklopují ho Chřiby – úchvatné pohoří plné stromů, potůčků, cest, zákoutí a malebných údolí ideálních nejen k vyjížďkách na koních, ale i k turistice.

Zažijte „Léto u koní“

V létě se zde organizují oblíbené dětské tábory „Léto u koní“, které jsou zaměřeny na výcvik jízdy, různé zábavné hry s koňmi a  péči o koně zahrnující krmení a čištění. Dětem je pak možné předvést ukázky westernového jezdění, drezury, parkurové skákání a další zajímavé akce s koňmi. Cena týdenního pobytu je 4500 Kč a je vhodný pro děti od 6 let. „Putovní tábor“ je pak určen pro děti od 12 let, kteří již zvládají samostatnou jízdu na koních, ale i péči o ně. Cena týdenního putovního pobytu je 5100 Kč. O jarních prázdninách se zde koná pobyt „Koně na jaře“ s programem podle momentálního počasí. Je také možné zajistit vašim ratolestem pobyty o Velikonocích, Vánocích, víkendecha ve dnech volna.

Ranč je přístupný veřejnosti a je možné se podívat do stáji. Za 250 Kč si můžete užít hodinovou vyjížďku do přírody, pokud ale nejste v jízdě na koně zběhlí, tak si můžete za 350 Kč zaplatit výcvikovou hodinupro úplné začátečníky, kde vám zkušený instruktor vysvětlívše potřebné. Pro opravdové dobrodruhy se zde pořádají i vícedenní vyjížďky na koních s noclehem. Jezdeckou výstroj si můžete přinést vlastní, anebo vám bude za menší poplatek zapůjčena. Větší děti můžete za symbolickou cenu povozit na koni a ty menší na ponících, k vidění jsou na ranči i další zvířata – jako třeba lamy, ovce, kozy a prasátka. Kromě vyjížděk na koních si můžete za 1200 Kč objednat i vyjížďky v kočáře a užít si tak krásnou přírodu v okolí ranče. Kočáry jsou pro jednoho až 16 pasažérů a můžete si je objednat na jakoukoliv společenskou či prezentační akci.