Beauty

Hydratace jako klíč ke zregenerované pleti

Sezóna dovolených vrcholí a léto si začíná vybírat svou daň. Vysušená, ochablá pleť obličeje se sklonem k drobným vráskám prozrazuje nadměrné vystavování slunečním paprskům. Nelze se úplně spoléhat na ochranu pokožky přípravky na opalování, žádný z nich neposkytuje stoprocentní ochranu a při intenzitě a agresivitě slunečního záření dochází při dlouhodobějším pobytu na slunci k poškození pleti. Naštěstí se dá tento neblahý stav zvrátiti k lepšímu správnou péčí o pokožku a vhodně zvolenou životosprávou. A samozřejmě i hydratace zde hraje svou roli. 

Hydratujte zvenčí i zevnitř 

Pleť poškozenou slunečními paprsky je třeba jednak dokonale hydratovat, jednak je důležité zvýšit denní příjem tekutin. Nejvhodnější je voda a bylinkové čaje, minerální vody zatěžují ledviny a při jejich pravidelném pití mohou způsobit ledvinové kameny. 6 – 8 sklenic denně bude plně dostačovat.  

Kdy pleť hydratujeme? 

Hydrataci provádíme ráno a večer po vyčištění pleti tak, že navlhčíme vatový tampon kvalitní hydratační vodou a po dobu několika minut pleť tonizujeme. Při výběru vhodného přípravku pozorně čteme etikety, výrobky obsahující parabeny, silikony a další nežádoucí látky by pleť ještě více poškodily.  

Ideální volbou pro tento účel jsou nálevy z bylin, jsou stoprocentně přírodní, dokonale hydratují a mají vyhlazující účinky. Volbou číslo 1 z těchto bylin je měsíček lékařský a dvojkou řebříček lékařský. Příprava nálevu: vezmeme vrchovatou čajovou lžíci sušených nebo malou hrstku čerstvých květů, zalijeme 2,5 dcl vařící vody a necháme 7 – 10 minut louhovat. Po vychladnutí aplikujeme na pleť obličeje, účinek poznáme okamžitě, pokožka se začne vyhlazovat a napínat. Podobné účinky mají i okvětní lístky růže připravené v nálevu.  

Správně hydratovaná pokožka je hebká, rozjasněná, vypadá zdravě a má sjednocený tón, takže není třeba požívat make – up.