Beauty

Oční krémy jako nepostradatelní společníci

Věděli jste, že se najde opravdu jen hrstka žen, která nezanedbává péči o okolí očí? Je to však velká škoda, že se péče o oční okolí podceňuje. Stejně jako péče o pokožku jako takovou je i péče o okolí očí velice důležité. Díky správné péči se vyhneme kruhům pod očima nebo nevzhledným víčkům. A samozřejmě tím předejdeme vzniku vrásek v okolí očí, které se ukazují světu ve chvíli, kdy se usmíváme.  

Ovšem i v případě očních krémů platí, že se musí vybrat ten nejlepší. Rozhodně bychom neměli sahat po nejlevnějším očním krému na trhu – oční okolí vyžaduje tu nejlepší a nejkvalitnější péči. Je to přece jenom nejvíce namáhaná část kůže, i když si to možná neuvědomujeme.  

Jak vybrat správný oční krém? 

Věděli jste, že s výběrem správného očního krému byste měli začít ještě před úderem třicátého roku života? Konkrétně byste s výběrem krému měli začít kolem pětadvaceti let. Ovšem platí, že i když s výběrem očního krému začnete později, nevadí. Lepší začít pozdě než vůbec.  

Oční krém se nevybírá na základě toho, jaký typ pokožky máte. Nemusíte tedy zjišťovat, jestli máte pleť smíšeno, mastnou nebo suchou. Vždycky záleží jenom na tom, jaký problém chcete s pomocí očního krému vyřešit. Trápí vás především kruhy pod očima? Nebo chcete vyhnat z očního okolí vrásky? Podle tohoto krém vybírejte.  

V praxi to bude vypadat následovně – pokud se potřebujete zbavit vrásek, volte oční krémy s obsahem kyseliny hyaluronové či koenzymem Q10. Pokud vás trápí váčky pod očima, řešením je krém s kofeinem.  

Sledujte složení 

Při výběru očního krému také platí jedna věc, a sice vždycky sledujte složení. Čím více složek bude obsahovat daný oční krém, tím se zvyšuje riziko možného podráždění okolí očí. Volte proto takové oční krémy, které nejsou svým složením nijak složité nebo které neobsahují nic, co by vám mohlo okolí očí podráždit.