Beauty

Co stojí za tmavými kruhy pod očima?

Mnozí se potýkají s nejrůznějšími kosmetickými nedokonalostmi. Zatímco někoho sužuje akné, jiného nehezky vypadající kruhy pod očima značící, že má člověk za sebou probděnou noc. Mnohdy však kruhy pod očima nejsou odůvodněny minimem spánku. Může za nimi stát mnoho jiných problémů, kterým je možné předcházet. Co tedy za jejich vznikem stojí? 

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko 

Jedním ze zdrojů tmavých kruhů pod očima je sluneční záření. Bohužel jen málokdo si uvědomuje, že pokožka kolem očního okolí je nejvíce citlivým místem obličeje. Kdybychom si tento fakt uvědomovali, pravděpodobně bychom ke starostlivosti o pleť přistupovali trochu jinak, zodpovědněji a pečlivěji.  

Podle odborníků je klíčové používat po celý rok ochranné krémy s SPF faktorem. Díky nim lze nehezkým kruhům pod očima předcházet a citlivá pokožka v okolí očí už nebude dál tolik zkoušená. 

Na vině může být nezdravý životní styl 

Dalším rizikovým faktorem je nezdravý životní styl. Položte si ruku na srdce a zeptejte se sami sebe, jak jste na tom se stravou a pravidelným pohybem? Nezapomínáte na to? Udržujete se opravdu ve formě nebo je zdravý životní styl pro vás něco naprosto neznámého?  

Málo spánku, kouření, špatná životospráva – to vše je součástí nezdravého životního stylu a všechno může stát za tmavými kruhy kolem očí. Když se k tomu přidá i nedostatečný pitný režim nebo příliš tučná jídla, divit se nedokonalosti nemůžete. 

Až příliš mnoho času za počítačem 

Za tmavými kruhy pod očima může stát také čas, který strávíte za počítačem. Zejména pokud si neděláte prakticky vůbec přestávky se může nedokonalost na vašem obličeji objevit. Odborníci doporučují sem tam odvracet zrak od zářivého monitoru, čímž ostatně prospějete i očím jako takovým.  

Počítač totiž cévy kolem očí zvětšuje, i proto oči najednou vypadají unavenější, než jaké ve skutečnosti jsou. Jak ale bylo zmíněno, stačí jenom sem tam odvrátit zrak od oslňující obrazovky.