Beauty

Co zhoršuje stárnutí pleti

Víte o faktorech, které negativně ovlivňují stav naší pleti? Které z nich dokážeme ovlivnit a které nelze měnit?  

Ještě před třicítkou 

Je vědecky prokázáno, že již okolo 25. roku života se naše pokožka začíná pomalu měnit. Existuje řada faktorů, které tento proces ovlivňují. Některé z nich nedokážeme nijak ovlivnit: například genetiku nebo hormonální změny. Další faktory již ale máme plně ve svých rukách a je jen na nás, jak je uchopíme.  

UV záření 

Ideální pobyt na sluníčku je půl hodiny denně. Poté bychom se měli chránit pomocí oblečení nebo vhodného krému s ochrannými prvky. Při přílišném slunění se na pokožce mohou rychleji objevovat vrásky a také dochází ke vzniku pigmentových skvrn.  

Znečištění pokožky 

Každý večer důkladně dbejte na odlíčení pleti. Právě nečistoty, které na pokožce zůstávají, mají za následek ucpávání pórů a jejich nadměrnou zátěž. Ucpané póry jsou vystaveny drobným zánětům, které je zatěžují a jejichž vlivem buňky rychleji stárnou.  

Vnitřní napětí 

Také náš psychický stav má vliv na pokožku a její zdravý vzhled. Když jste nervózní, mnohem častěji si na pleť saháte a porušujete tak její ochrannou vrstvu. Jakmile je člověk ve stresu, méně se stará také o vhodnou výživu a o svůj pitný režim.  

Špatná strava 

Pokud se ládujeme prefabrikovanými potravinami plnými konzervantů a umělých barviv, asi se nemůžeme divit, že naše pokožka nevypadá mladě a svěže. Pomůže zelenina a ovoce. Jablka například posilují obranyschopnost kůže, meruňka dokáže pleť zvláčnit, mrkev zase naše tělo, včetně pleti, zásobí přílivem vitamínu C a E. Okurka dokáže pleť vypnout a zajistit se o její mladistvější vzhled.  

Mluví se o tom všude, ani my nedokážeme mlčet. Další významný faktor je kouření. Látky obsažené v cigaretě totiž zabraňují pleti ve tvorbě kolagenu. Právě ten je hlavním stavebním kamenem krásné a vypnuté pleti. Vdechování cigaretového kouře navíc způsobuje vrásky a předčasné stárnutí pleti.