Life

Jaké zlozvyky nám způsobují vrásky, s nimiž pak pracně bojujeme?

S vráskami bohužel bojuje každá druhá žena. Zatímco v některých případech stojí za vráskami stárnutí čili ztráta kolagenu, který je třeba doplňovat do těla, jindy za vráskami stojíme bohužel sami. Možná si to ani neuvědomujeme, ale za vyskytujícími se vráskami stojí řada našich zlozvyků, kterým se stačí vyhýbat obloukem. Co konkrétně způsobuje vrásky, které se obvykle ukazují v okolí očí a úst? 

Nedostatečná hydratace 

Tím vůbec největším problémem, který stojí za vznikem vrásek, je nedostatečná hydratace. Každý člověk by měl vypít alespoň dva či tři litry denně. Někteří lidé však stěží vypijí litr denně, a to je opravdu velice málo. Nejen, že dehydratace může způsobit celou spoustu zdravotních problémů, ale může také stát za vznikem vrásek, se kterými pak velmi pracně bojujeme.  

I řada odborníků apeluje na to, abychom opravdu dostatečně hydratovali svou pokožku. Dostatečná hydratace je pro pleť daleko účinnější a potřebnější než jakékoli krémy, za které utratíte tisíce.  

Kouření 

Věděli jste, že pokud kouříte, automaticky ze svého těla vypouštíte vitamin C, kolagen i elastin? Všechny látky pleť potřebuje k tomu, aby byla krásně vypnutá a bez vrásek. Pokud kouříte dlouhodobě, můžete mimo jiné zpozorovat to, že pleť začíná mít nažloutlý, možná až šedivý nádech. A bohužel výrazně tím trpí i vlasy, které postupně slábnou, ztrácí pigment a nakonec také i svou vitalitu.  

Škodlivé UV záření 

Nyní si dejte ruku na srdce – chránili jste se během léta dostatečně před nebezpečným UV zářením? Nebo jste ochranu své pokožky velice podceňovali? Pakliže jste svou pokožku nechránili dostatečně, je to velká škoda. Pokožka totiž pod tlakem UV záření trpí a vrásky vynikají na povrch. To ostatně potvrzují i odborníci, kteří neustále opakují, že UV záření způsobuje předčasné stárnutí pleti a podporuje tvorbu vrásek.