Beauty

Jaké kosmetické chyby nás dělají starší?

Každý den se ženy líčí, aby vypadaly trochu k světu, aby se líbily samy sobě, ale také svému okolí. V současné době však mnohé ženy nevědí, jak se správně líčit. Naopak se dopouští mnoha kosmetických chyb, které je však zbytečně dělají staršími. Líčení by přece jenom měla být záchrana před tím, abychom vypadali starší, ovšem většinou se nalíčíme tak, že se stane opak, že vypadáme zbytečně moc starší, což není zrovna hezké ani přitažlivé. Pokud patříte k ženám, které se pravděpodobně nějakých kosmetických chyb dopouští, odhalíme je.  

Abyste nevypadala zbytečně starší, nedopouštějte se níže uvedených chyb. Raději se jim vyvarujte a vypadejte opravdu mladě a krásně.  

Nepoužívejte příliš mnoho make-upu 

Make-up je v mnohých chvílích záchranou, ale někdy dokáže spíše uškodit. Vždycky si ho nanášejte raději méně než více, předcházejte tak nehezkým skvrnám na obličeji, které jsou způsobené právě velkým množství make-upu. Navíc velké množství make-upu se vrývá do vrásek kolem úst nebo na čele, tudíž žena opět vypadá starší, než jakou ve skutečnosti je.  

Vyvarujte se lesklým stínům 

V současné době jsou lesklé stíny poměrně velký hit v kosmetickém světě a ve světě líčení, ale nejedná se o stíny, které by slušely každému. Vyvarovat se jim musí hlavně starší ženy, které mají spadlá víčka a u nichž jsou stíny trochu přes čáru. Pokud na stínech trvají, pak by měly zvolit spíše matné odstíny nebo neutrální barvy, nic vyzývavého.  

Pozor na oční linky 

Oční linky mohou být opravdu velice zrádné. Pokud ji nanesete špatně, pak vám to může rapidně přidat na věku. Oči jsou pod tlustou černou oční linkou spíše propadlé a menší, unavenější. Neaplikujte si oční linky hlavně tehdy, kdy nejste majitelkou zrovna velkých očí, ale spíše malých oček, které se mohou pod očními linkami naprosto ztratit.  

Stop konturám 

Kontury už jsou dávno out. Konturovací tužky a jejich aplikace ženským rtům přidává jen na věku. Místo toho raději oživte svůj obličej rudou rtěnkou, nikoli tmavou konturovací tužkou. Veškerá pozornost tak půjde směrem ke rtům a nikdo si nevšimne přibývajících vrásek kolem očí.