Beauty

Domácí masky na obličej mají zázračný efekt

Většinu žen spojuje jeden jediný problém, a to problematická pleť. Ta nás ženy mnohdy provází už od puberty, a tak se není čemu divit, když s ní chceme už konečně zatočit, protože už chceme skončit s neustálým bojem, který s problematickou pletí vedeme už pěkně dlouhou dobu. Nejvíce nás vždycky trápí černé tečky, které se nám nepříjemně vyskytují především v oblasti nosu. Potom nás většinou sžírá i akné, jež je velmi nepříjemné, protože nám dělá ošklivé červené fleky po celé tváři, které jdou jen stěží zakrýt korektorem a kvalitním make-upem. Pak následují samozřejmě potíže s mastnou pletí, které nejdou taky tak lehce odstranit. Stejně jako vlastně i ucpané póry, což je problematická kapitola sama o sobě. Snažíme se s takovými problémy však zatočit denně, a to pomocí nejrůznějších krémů nebo vodiček proti různým problémům. Někdy však zaberou jen masky na obličej, ale ty jsou povětšině velmi drahé. Co se takhle zaměřit na osvědčenou klasiku ve formě domácích masek na obličej, které mají ověřený zázračný účinek?

• Maska pro mastnou pleť

Pro ty, které mají potíže s mastnou pletí, je tu skvělá domácí pleťová maska, která se skládá ze zralého jablíčka, lžičky bílého jogurtu, lžičky medu, dále z půl lžičky mleté skořice a ze lžičky ovesných vloček. Na tváři necháme chvilku působit a pak důkladně celou směs těchto ingrediencí sloupneme a umyjeme. Pleť by se nám měla zotavit při pravidelném používání v celkem přijatelně rychlém intervalu.

• Maska proti ucpaným a rozšířeným pórům

I pro tuto častou problematiku existuje domácí řešení. Jedná se o směs padesáti gramů usušených jahodníkových listů, které se spaří ve vodě. Potom se nechají půl hodinu louhovat a následnou vodičku používáme denně k čistění pleti. Problematika se během několika dní vyřeší.

Nápadů na takové podobné masky je habaděj, ale tyto dva jsou zaručené klasiky, které v sobě nesou osvědčené a spokojené ženy.