Life

Co se nejčastěji kontroluje v autoservisu?

Návštěva autoservisu je pro bezpečí posádky vašeho vozu nezbytná. Právě díky ní se odhalí prvotní závady, které je snadné odstranit. Částka, kterou tak za údržbu vozu dáte, je dlouhodobě udržitelná.  

Jak často do servisu 

Pravidelný servis pro vaše vozidlo se většinou zajišťuje jednou ročně. Většina motoristů pro tuto činnost volí jarní měsíce. Majitelé automobilů tak rovnou s návštěvou autoservisu nechávají přezout své plechové miláčky a dopřejí jim letní pneumatiky, nebo také nové tlumiče. Právě tlumiče do auta jsou jeden z prvků, který je pro bezpečnost posádky vozu zásadní. I tuto součástku vašeho auta vám prohlédnou na pravidelném servisu.  

Tlumiče se kontrolují vždy 

Tlumiče potřebujete pro to, aby byla přilnavost pneumatik vašeho vozidla optimálně nastavena. Když tlumiče dobře nefungují, prodlužuje se brzdná dráha, nebo se vozidlo začíná na vozovce chovat velmi nebezpečně. Někdy se objevuje „plavání“ na vozovce, jindy zase kolébání celého auta. Vozidlo nedrží stopu a stává se nebezpečným. Proto je nutno kontrolovat stav tlumičů pravidelně a starat se o jejich výměnu. Ta většinou nastává po ujetí zhruba 70 tisíců kilometrů. Samozřejmě ale záleží na kvalitě vozovek, na kterých se naše auto pohybuje.  

Kola musí být v perfektním stavu 

Tlumiče mají také zásadní vliv na stav pneumatik. Pokud v servise zjistí, že jsou kola nerovnoměrně sjetá, poukazuje to na špatné fungování a nutnost výměny právě tlumičů. Kola také musí být správně vyvážena. I tento prvek zajišťuje ideální přilnavost pneumatik a jejich výborné jízdní vlastnosti. K vyvážení kol by mělo docházet po každé výměně pneumatik. Díky vyvážení také prodloužíte životnost pneumatik.  

Provozní kapaliny 

Pravidelná servisní prohlídka automobilu většinou znamená také výměnu provozních kapalin vozidla. Výměna oleje zajišťuje správné zázemí pro dobré fungování motoru, ale i dalších součástí vozidla. Provozní kapaliny se často mění také s příslušnými filtry. 

Už jste se objednali na pravidelný servis?