Life

Autodoplňky jako nedílná součást každého vozu. Víte, do jakých investovat?

Kupujete si vůz? Nezapomeňte také investovat do autodoplňků. Říká se, že koupě samotného vozu zdaleka není to poslední, do čeho se bude investovat. Je nutné investovat do přípravků na údržbu vozu, do autodílů, pokud se automobil porouchá, a také je třeba investovat do autodoplňků. I když mnozí lidé jsou toho názoru, že autodoplňky mají jen okrasnou funkci, opak je pravdou. Autodoplňky se také pyšní ochrannou funkcí a dokážou části vozu ochránit před poškrábáním, oděrkami nebo jiným poničením či poškozením.

Pokud patříte k lidem, kteří nevědí, do jakých konkrétních autodoplňků investovat, poradíme vám. Přinášíme seznam nejvíce potřebných autodoplňků, bez nichž byste neměli jezdit ani do vedlejší vesnice.

Vany do kufru spolehlivě ochraňují zavazadlový prostor

Pokud často převážíte těžký náklad v zavazadlovém prostoru vozu, měli zavazadlový prostor chránit před samotným materiálem. V současné době lze koupit takzvané vany do kufru, které mají ochrannou funkci. Jedná se o autodoplněk, který se vleze do kufru jakéhokoli vozu (vyrábí se dle konkrétních modelů, tudíž na trhu naleznete vany do kufru pro vozy značky BMW, Hyundai, Toyota, Renault, Citroen či Kia a další). Prodává se ve dvou provedeních, a sice v gumové a také plastové podobě. Co se týče plastových van o kufru, mají vyvýšený okraj, což se může hodit ve chvíli, kdy se sypký nebo tekutý náklad vylije. Díky vysokému okraji nedojde k poškození kufru, ale “schytají” to jen vany do kufru.

A co gumové vany do kufru? Ty fungují podobně, navíc zajišťují stabilitu převáženému nákladu.

I podlaha vozu musí být chráněna

Jestli máte děti, víte, že děti dělají nepořádek. Proto si raději pořiďte autokoberce, které ochrání podlahu vozu nejen před nepořádkem, ale především před tekutinami. Doporučujeme gumové autokoberce, jelikož ty ve styku s vodou neplesniví a nijak nezapáchají.