Life

Má smysl auto vystavit v bazaru nebo vyhledat výkup aut?

Pokud se chcete zbavit ojetého auta, máte v podstatě několik možností, jak na to. Buď si vůz popíšete, že jej prodáte a přidáte své telefonní číslo (typicky na sklo auta). Nebo si podáte inzerát – například na internet, ale také do novin apod. Nebo své auto nabídnete v autobazaru. Zde existují v podstatě dvě možnosti, ze kterých si můžete vybrat: buď své auto v autobazaru vystavíte, nebo se rozhodnete rovnou pro výkup auta od autobazaru. Každá z těchto variant má svá pro a proti.

Cena auta

To, čím se obě varianty (vystavení nebo výkup) liší, bude koncová částka, kterou za svůj vůz můžete získat. Pokud se rozhodnete pro výkup dodávky nebo auta, můžete samozřejmě počítat s nižší částkou, kterou za svůj vůz dostanete. Na druhou stranu pokud své auto nabídnete ke komisnímu prodeji (tj. v podstatě vystavení auta v bazaru), budete muset zaplatit autobazaru určitou provizi. Na druhou stranu součástí komisního prodeje může být i vyřízení veškeré administrativy autobazarem.

Starosti s prodejem

Obě dvě možnosti nabízí menší starosti s prodejem. Spíše, než vystavovat své auto popsané nápisem: „Prodám“ u supermarketu, je větší šance, že je prodáte, když ho necháte v autobazaru. Lidé, kteří zavítají do autobazaru, sem jdou zejména za účelem nákupu vozu, takže je pravděpodobnější, že se váš vůz prodá. A v každém případě to pro vás bude znamenat méně starostí. U výkupu se zbavíte všech starostí ihned, u vystavení musíte doufat, že si vašeho vozu někdo všimne a koupí ho. Navíc si nemůžete být jistí, jak je s vaším vozem zacházeno.

Reklamace

Případné reklamace jsou u ojetých vozů bohužel běžné. Pokud svůj vůz necháte vykoupit autobazarem, lidé, kteří si jej koupí, je budou reklamovat právě u autobazaru, který se stal novým majitelem. U komisního prodeje (tedy vystavení) jste ale majitelem i nadále vy, takže veškeré reklamace budete muset řešit sami.