Beauty

Odstraňte kruhy pod očima natrvalo. Vyzkoušejte tyto triky

Zdraví jedince se většinou pozná hned na první pohled podle kvality kůže a pleti. Suchá, mastná či jinak problematická pokožka jen odráží nezdravé prostředí v těle. Pokud se na vašem obličeji navíc objeví kruhy pod očima, znamená to, že máte nedostatek spánku nebo trpíte nemocí. Jestliže se chcete estetického problému zbavit, vyzkoušejte tyto triky.  

Nezakrývejte 

Možná vás napadá, že jsou to kosmetické produkty, které vám od problému pomohou. Korektory, make-up a další dekorativní kosmetika sice nedokonalosti skryje, ale jakmile se večer odlíčíte, kruhy se vrátí. Proto raději využijte účinnější techniky, které vás kruhů zbaví i ve skutečnosti.  

Zaměřte se na zlozvyky   

Dalo by se na vašem životním stylu něco zlepšit? Tmavé kruhy pod očima se neobjevují bez příčiny a většinou naznačují, že je s tělem něco v nepořádku. Dopřejte si kolem osmi hodin spánku každý den, pravidelně pijte čistou vodu, snižte v potravinách množství soli a koření, a kromě toho přestaňte kouřit a pít alkohol. Jen zdravé a čisté tělo může mít zářivou a pevnou pleť.  

Studená léčba 

Kruhy pod očima nemají rády, když na ně zaútočíte chladivým efektem. Proto hned ráno vytáhněte z lednice dvě lžičky, které jste si tam připravili o den dříve a přiložte je na postižená místa. Uvidíte, že se oční okolí projasní a kruhy pod očima nebudou tak výrazné. Do mrazáku je ale nikdy nedávejte. Pokožka je totiž po ránu rozehřátá z postele a kontakt s ledovým kovem by jí mohl způsobit šok.  

Přírodní pleťové masky 

Podobný chladivý účinek má také některá zelenina. Salát nebo okurky můžete na krátký čas přiložit na kruhy pod očima. Nechte působit a uvidíte, že problém brzy odezní. Podobně fungují také čajové sáčky, které obsahují bylinky.  

Používejte často oleje 

Kromě toho, že budete hydratovat tělo zevnitř pomocí zvýšeného pitného režimu, vyplatí se hydratovat také zvenčí. Nenechte pokožku vyschnout a i když ji máte mastnou, používejte hydratační krémy, které proniknou hlouběji. Stejně dobře poslouží také různé druhy olejů.