Life

Co přinést jako dárek do kouta?

Narodilo se někomu ve vašem okolí miminko? Dříve, než půjdete na návštěvu, měli byste mít po ruce něco “do kouta”. Tento zvyk se drží už po staletí a je skvělé, že se na něj stále ještě pamatuje. Dárky do kouta jsou zkrátka dobře zaužívané, jen mnozí stále (i po těch letech) čelí otázkám, co vlastně do kouta přinést mají. A s tím poradíme. 

Nedělejte z dárku do kouta nějak velkou vědu. Nenoste jenom to, co se nehodí a co se pravděpodobně nevyužije. Naopak vsaďte na cokoliv praktického, po čem bude v následujících letech poptávka. Konkrétně třeba po oblečení nebo plenkách. Jestliže ale chcete být ještě o něco originálnější nebo jistější si, prozradíme vám další tipy, z nichž si stačí jenom vybrat. 

Sada na otisky ručiček a nožiček 

Co tedy přinést do kouta? Co se jako dárek do kouta hodí? Jsou to kupříkladu sady na otisky ručiček a nožiček. Každý rodič ví, jak rychle děti rostou a jak rychle jsou z nich dospělí, kteří je už k životu vlastně nepotřebují. I proto je dobré mít po ruce nějaké věci, které jim připomenou, jak malé děti kdysi byly. A sada na otisk nožiček a ručiček se k tomuto účelu vlastně skvěle hodí. 

Jejich použití je opravdu jednoduché a výsledky jsou prakticky okamžité. V průběhu nadcházejících let se může stát, že se tento dárek bude hodit také. Jenom pro srovnání toho, jak velké děti kdysi byly a jak velké jsou nyní. 

Dárkové koše jsou sázkou na jistotu 

Že vám sada na otisk končetin zrovna neučarovala? Sázkou na jistotu jsou dárkové koše. Ty mohou být naplněny čímkoliv. Mohou to být dudlíky, co bude jejich obsahem, také hračky, oblečení, plenky nebo jenom dětská kosmetika, kterou víte, že rodiče novorozence budou používat.  

Ale také mohou být součástí věci, které se budou hodit ve vzdálenější budoucnosti. Třeba knížky, lahvičky na nápoje či podobné věci. Všechno zpestřete třeba o ponožky a máte rázem vystaráno. S velikostí ponožek se určitě strefíte.