Life

Jaké rostliny se pyšní superschopnostmi? Vypěstujte si některé z nich doma

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí našich příbytků. Že vám ještě doma nějaké chybí? Je načase projít si současnou nabídku hobbymarketů a poohlédnout se po některé, která by police v obývacím pokoji nebo rohy v ložnici zdobila. Pokud si stále nevíte rady a pokud výběr chcete nechat na ostatních, poradíme vám několik druhů, které se pyšní zvláštními superschopnostmi. Ano, rostliny nemají jenom estetickou funkci, ale mnohé umí daleko víc. 

Orchideje nás uklidňují 

Pokud se vaše domácnost nese v takovém elegantním duchu, okenní parapety by měly bezesporu lemovat krásné, elegantní orchideje. Tato pokojová rostlina je sice náročnější na pěstování, ovšem pokud se vám podaří ji udržovat stále krásnou a hezky vypadající, bude vás uklidňovat už na pohled. A přesně to je její superschopnost – um uklidňovat člověka, pokud je to zapotřebí.  

Navíc její hezký vzhled zlepšuje naši náladu. A to potvrzují i průzkumy vedené mezi pěstiteli této působivé pokojovky. 

Aglaonema pohlcuje okolní pachy 

Je vaše domácnost domovem kuřáků? Pak na police v domě patří rostlina jménem aglaonema, která má tendenci pohlcovat okolní pachy. Na první pohled vypadá opravdu krásně, je velice střapatá, není nijak náročná na péči. Jen si tedy dejte pozor na jedno – pokud máte domácí mazlíčky v domě, raději dejte rostlinu z jejich dosahu nebo si mazlíčky vůbec nepořizujte (případně si nepořizujte rostlinu). Je totiž mírně jedovatá a kdyby ji zvíře okusovalo, mohlo by se zvíře přiotrávit (závažné problémy ale nehrozí, ovšem ani přiotrávení není radostná záležitost). 

Aloe vera proti popáleninám 

V každém domově by měla mít své místo také aloe vera. Tato dužinatá bylinka, která se obvykle přidává do mnoha kosmetických produktů, je nedílnou součástí každé domácnosti a podává pomocnou ruku vždy, když se popálíme. Ostatně je skvělá také na akné – stačí si dužinu přikládat na postižená místa.  

Hezky se jí daří jak na prosluněné terase, tak na balkonu. Případně ji mějte i v teple domova. Jen ji tedy schovejte před průvanem.