Life

Vymalujte hravě svépomocí. Poradíme vám, jak na to

Zdi v našem domě nezůstanou hezky namalované neustále. Během každodenního života se špiní, umazávají se, proto je třeba je jednou za čas znovu vymalovat. Pokud vaše zdi doslova volají po novém nátěru, nabízí se otázka, jestli zavolat profesionální malíře z Ostravy, kteří se zabývají malováním pokojů už dlouhá léta, nebo jestli malíře pokojů raději nevolat a vymalovat si svépomocí. Obě rozhodnutí mají svá pro i proti. 

Pokud se rozhodnete zavolat si malíře z Ostravy, budete mít zdi vymalované poměrně rychle, krásně, navíc se okolo neudělá nepořádek, který byste pracně uklízeli, pokud byste se pustili do malování svépomocí. Na druhou stranu však malíře musíte zaplatit, což se mnohým lidem nelíbí. Ti, kteří nechtějí dávat peníze ze své kapsy, nemusí truchlit, že jejich zdi nebudou vymalovány krásně. Máme totiž pro ně několik tipů, jak vymalovat hravě a vkusně svépomocí. 

Kolik barev musím koupit?

V souvislosti s malováním musíte navštívit obchod s barvami a malířskými potřebami. Tím pádem se pravděpodobně ptáte, kolik barvy musíte koupit. Plochu, kterou budete muset vymalovat, musíte taktéž spočítat. Ke konečnému výsledku dojdete tak, když spočítáte výměry natíraných ploch a údaje o průměrné vydatnosti. Obecně platí, že čím hrubší povrch budete natírat, tím více barvy budete potřebovat. 

Jakou malířskou pomůcku mít po ruce?

Zdi můžete vymalovat s mnohým nářadím. Existují válečky, štětečky nebo štětky a stříkací pistole. Pro natíraní velkých ploch jsou nejvhodnější klasické válečky, ale okolí kolem zásuvek, vypínačů nebo třeba kolem kuchyňských linek se vyplatí vzít štětečkem. Mějte proto po ruce jak váleček, tak samozřejmě i štěteček.

Tmelení je nutnost

Před každým malováním by mělo dojít ještě k jednomu velkému kroku, a to ke tmelení. Díky tmelení se spraví a zarovnají nedokonalosti. Ideální je použít práškový tmel, ale vhodný je také akrylátový tmel. Akrylátový tmel je vhodný zejména k zakrytí prasklin v okolí oken či dveří.