Beauty

Jaké rtěnky se hodí k jaké pleti?

Oblékli jste si svůj oblíbený look, ale tentokrát nevypadá tak hezký jako vždycky? Kde je chyba? Chyba může být zejména ve vašem make-upu, který nemusí být dokonalý jako v jiné dny. Ženy tráví v koupelně zásadně i dlouhé hodiny, než se perfektně nalíčí a než si takzvaně “vytvoří obličej na obličeji”. Jenže mnohdy zapomínají na rty, které by měly být taktéž namalované stejně jako zbytek obličeje. Občas právě nevýrazné rty kazí celkový look, a po tom ostatně nikdo netouží.

Obecně lze říct, že buď jsou výrazné oči, nebo jsou výrazné rty. Pokud jsou výrazně nalíčené obě dvě části těla, nevypadá celkový look hezky, je bohužel až přehnaný, a to není zrovna dobře. V případě, že vaše oči jsou dostatečně výrazné a nemáte zájem je nějak výrazně líčit, doporučujeme se zaměřit na rty, které by měly být v tomto případě dominantou.

Jenže jakou rtěnky použít, jakou rtěnku využít a jaká je nyní moderní? Prozraďme si, jaké rtěnky se hodí k jaké pleti.

Jaké rtěnky se hodí k tmavším typům?

Pokud jste majitelkou tmavší pleti, zaměřte se na tmavé odstíny rtěnek. Světlé odstíny na vás nebudou vypadat hezky, raději zvolte hnědý odstín, který je dnes velmi moderní. Samozřejmě nezapomínejte na klasickou rudou rtěnku, která je dnes nedílnou součástí všech kosmetických sbírek všech žen na světě.

Mimo jiné ženy tmavší pleti mohou experimentovat s barvami, jako je fialová nebo tmavě modrá. I když to nejsou barvy rtěnek na běžné nošení, je to něco, co ženu ozvláštní a odliší od ostatních.

Jaké rtěnky se hodí ke světlejším typům?

Jste naopak majitelkou světlejší pleti? Doporučujeme se zaměřit na rtěnky, jako je světle růžová (vlastně jakákoli růžová) či béžová, tělová či pudrová. To jsou odstíny, které na vás vyniknou. Samozřejmě se nebojte ani červeného odstínu, který je výrazný, ale šik. Ženy s příliš světlou pletí by se však měly červenému odstínu vyhnout.

Ženy světlejší pleti by neměly moc experimentovat. Barvy jako tmavě modrá nebo rudá nejsou nic pro ně.