Beauty

Vyhněte se obočí, které vypadá jako spálené hranolky!

Mnoho žen se touží pyšnit opravdu nádherným obočím. V dnešní době se přece velice dbá na vzhled, a tak se není čemu divit, když se ženy dnes a denně snaží zapůsobit svým make-upem, který však nikdy neprozradí, kdo skutečně jsou, protože mnoho žen má na sobě opravdu velkou vrstvu make-upu, takže po odlíčení je to naprosto jiný člověk.

V dnešní době kolují hlavně na sociálních sítích nejrůznější videa, kterou poukazují na to, jak by se ženy měly správně líčit. Videa v sobě nesou hlavně správné konturování, které je dneska velice populární, dále také ukazují, jak správně docílit perfektních rtů s konturovací tužkou a také se zabývají správným tvarem tekuté linky, kterou většina žen bohužel stále neumí nakreslit.

Ovšem v posledních mnoha videích se většinou vizážistky zabývají jedním jediným, a to obočím. Obočí je dnes asi nejdůležitější z celé tváře a jen málokterá žena má obočí tak krásné, jaké by si přála mít. Proto sáhne raději po barvě na obočí nebo po nějakých tuhých přípravcích, díky kterým si obočí namalují. Jenže ne každá žena si je vědoma toho, že obočí musí být co nejvíce přirozené – nesmí vypadat jako spálené hranolky, což se bohužel aktuálně děje nesčetněkrát denně.

Jak vytvořit krásné obočí?

Základem hezkého obočí je hlavně správná barva na obočí a hlavně správný štětec. Co se týče štětce, ten je nejlepší takový, který je zešikma a úzký, hlavně pevný, aby dokonale držel tvar při kreslení obočí. Co se týče barvy na obočí, doporučujeme rozhodně kalíšek od NYX. Barva velice dlouho drží a neobtiskne se, což u řady tužek na obočí říct nejde. Tužky na obočí však zahoďte, protože ty nikdy nebudou plnohodnotně odpovídat barvě vašich vlasů a obočí tak bude naprosto jiné.

Odkud začít?

Začíná se vždy od konce, kdy se udělá konečný „ocásek“. Poté se nachystá přední strana tak, že se začne od spodu, vršek obočí se pak jen jemně doladí, aby to vypadalo souměrně. Část nejblíže k nosu se však musí jen jemně vystínovat – nepoužívejte na tyto části nejtmavší barvu, protože většinou toto způsobí, že obočí jsou jako hranolky.