Beauty

Vypadávání vlasů je problém nejen žen, ale i mužů. Jak proti tomu bojovat?

Neustálé změny teplot nedělají dobře nejen naší imunitě, ale ani našim vlasům. Vlasy jsou křehké, oslabené a také vypadávají. Zejména vypadávání vlasů je věčný problém, který bohužel trápí nejen ženy, ale také často i muže, i když pánové si to nepřiznají. Vypadávání vlasů je během podzimu velice intenzivní, odborníci jsou dokonce toho názoru, že se jedná o běžný koloběh matičky přírody. I když se podzimnímu vypadávání vlasů nevyhneme, je možnost, jak proti vypadávání vlasů bojovat.

Jak již bylo zmíněno, vypadávání vlasů je podle odborníků zcela normální. Prý za to může přechod z teplého, slunečného období do sychravého, chladného nečasu. Hormony jsou zmatené, místo toho, aby podporovaly růst vlasů, nezabraňují v jejich vypadávání. Bojujte proti vypadávání vlasů právě nyní, dokud na hlavě nebude pleš.

Už jste doplnili vitaminy?

Pokud chcete mít krásnou a zdravou hřívu, musíte doplnit vitaminy. Jestliže doplníte vitaminy, zabráníte možnému vypadávání. Důležité je do těla dostat zejména vitaminy A, E a D, které najdete například v rybách, v mase nebo případně také v mléce. Důležité je doplnit i minerály, konkrétně zinek je nepostradatelný.

Sportujte a rozpruďte krev v těle

Vlasy mohou vypadávat i proto, že nesportujete, že se do hlavy dostává málo krve. Ideální by tedy bylo, kdybyste začali sportovat. Rozpruďte tedy krev v těle tak, že začnete chodit například na aerobik. Pomohou ale také masáže hlavy nebo případně mytí vlasů v teplé a studené vodě (střídání).

Nestresujte se

I když se podzim nese v pochmurném duchu a do našich životů se dostávají podzimní deprese, rozhodně jim nepodléhejte. Vlivem stresu a deprese se totiž stahují cévky, které vyživují vlasy jako takové. Pokud tedy navodíte do svého života pohodu, nebudete se trápit vypadávajícími vlasy.

Kvalitní přípravky jsou základ

Na vlasové kosmetice by se rozhodně nemělo šetřit. Doporučujeme investovat do speciálních vlasových šamponů a sér, které vlasy vyživí nejen zvenku, ale také zevnitř.