Beauty

Jak bojovat proti suché pokožce hlavy?

Vlasy jsou pýchou snad každé ženy! Není se čemu divit – něčím se zaujmout musí, když nemáme zrovna krásné dlouhé nohy, kterými bychom jistojistě pokaždé okouzlily kdejakého muže na ulici. Jenže i vlasy jsou něco, o co se musí pečovat. Fénování a časté žehlení je jenom poškozuje, proto alespoň jednou za měsíc bychom měly navštívit kadeřnici nebo kadeřníka, který se nám o vlasy dokonale postará. O co se nám však nepostará, ale jen nám možná poradí, je to, jak se zbavit suché pokožky hlavy. Ta je problémem mnoha žen, které mají především tmavé vlasy. Lupy totiž ve světlých vlasech nejdou vidět tak moc, jako v těch tmavých.

Suchá pokožka hlavy by nebyla opravdu tak problematická, kdyby nás bohužel nenutila k tomu, abychom se neustále škrábaly, a tím vlastně rozprostřely suché kousky kůže ve vlasech. Tyto lupy jsou pak opravdu nevítané v naší hlavě – odpuzují kolemjdoucí. Jenže jich se tak těžko zbavuje! Většinou se říká, že to chce jenom změnu šamponu, ale někdy ani tato rada, která by tedy měla prý zbavit této problematiky, nepomáhá. Sáhneme proto po přípravcích z lékáren, ale ani ty nejsou to pravé. Jak se tedy lupů zbavíme?

Oleje nadevšechno!

Pokud vám změna šamponu nepomáhá, pak byste rozhodně měla sáhnout po olejích. Účinným bojovníkem je totiž olivový olej, který je velice mastný. Když jím budete pravidelně natírat pokožku, pak se můžete radovat ze skvělé hydratované pokožky hlavy. Po lupech pak nebude ani památka. Dalším takovým olejem je ten kokosový. Ten se používá vážně na všechno! Nejen, že je fenomenální do vaření, ale na druhou stranu ho využijete i na pleť. Jako mastička funguje také báječně a zbaví vás suché pleti – i suché pokožky hlavy! Stačí jenom, abyste ho pravidelně roztírala na pokožku hlavy. Pakliže byste s tímto olejem chtěla oživit vlasy jako celek, pak na internetu lehce dohledáte nejrůznější domácí masky s touto surovinou, které vlasy dokonale vyživí a dodají jim lesk.