Beauty

Péče o vlasy v zimě je jiná než v létě. Jak se o ně starat, když teploty dosahují vysokých hodnot?

Jak správně pečovat o vlasy? To je otázka, kterou si pokládá nejedna žena. Obecně platí, že péče o vlasy se liší podle toho, jaké je venku aktuálně roční období. Zatímco v zimě musíme upnout svou veškerou pozornost na hydratační přípravky, které dodají zdravý vzhled i sebevíc suchým vlasům, v létě je zase zapotřebí, abychom vlasy chránili před sluníčkem.  

Stejně jako naše pleť i oči, i vlasy si zaslouží ochranu před sluníčkem a před jeho slunečním zářením. To je ostatně klíč číslo jedna k krásné a bujné hřívě. Sluníčko má totiž tendenci odčerpávat důležité proteiny z vlasů, čímž se narušuje přirozená ochrana vrstvy vlasů. Naše bujná kštice je najednou nejen křehčí, ale také méně odolná a lámavá.  

Je zapotřebí vlasy regenerovat 

Během léta je důležité vlasy regenerovat. V tom se zimní péče o vlasy a letní péče o vlasy nijak neliší. Vlasy jsou v obou ročních obdobích velice zatíženy, proto jim musíte dopřát potřebnou péči. Regenerujte je, hydratujte je ideálně s takovými přípravky, které působí až do hloubky vlasů.  

Obecně platí, že během léta se vyplatí investovat do speciálních produktů pro péči o vlasy. Klasický šampon a kondicionér rozhodně nestačí, jednou za čas naneste na své vlasy také masku na vlasy, která je na oslabené vlasy, jež hydratuje a vyživuje.  

Používejte ochranné spreje i do vody 

Člověk si říká, že voda vlasům prospívá, zejména když je ochrání před sluníčkem. Jenže pravdou je, že vlasy nemilují vodu (ať už třeba z bazénu nebo z rybníku) jako vy. Je nutné při koupání použít ochranný sprej a poté, když vyjdete z moře, také šampon vymývající sůl (nebo chlor v případě koupání se v bazénu). Ideální je pak také aplikace masky. 

V létě raději bez fénování 

Obecně platí, že vlasy by měly schnout přirozeně. Jenže ne každá žena to dodržuje. Snažte se tomu vyhnout alespoň v létě, kdy jsou vlasy opravdu i tak namáhány víc než je běžné.