Beauty

Levné a účinné domácí metody proti vypadávání vlasů

Vlasy jsou důležitou součástí vzhledu každého člověka. Proto se o ně staráme. Nepříjemnou pravdou ale je, že někdy se staráme až moc. Právě přílišná péče je nejčastějším důvodem vypadávání vlasů. Dále pak za to mohou genetické faktory, stárnutí (vlasy řídnou obvykle po dosažení 50 let) nebo různá onemocnění. Vlasy mohou v určité míře vypadávat běžně – je to naprosto normální a neměli bychom se děsit, když najdeme vytrhnutý vlas. Pokud ale vypadávají nadměrně, je třeba zpozornět. 

Nadměrné vypadávání vlasů 

Proti nadměrnému vypadávání vlasů je zapotřebí bojovat ještě předtím, než začne plešatění. To, že vlasy vypadávají více, než je obvyklé lze poznat na základě několika faktorů. Tak například chuchvalce vlasů na polštáři nebo kdekoli jinde obvyklé nejsou. Po zatáhnutí by vaše vlasy neměly být vytrhnuty (jeden až tři vlasy jsou v pořádku). Po každém česání můžete zkontrolovat svůj hřeben nebo kartáč na vlasy. Počet vypadaných vlasů se na něm dá velice snadno kontrolovat. 

Avokádo 

Avokádo patří ke zdravým tukům, které můžeme konzumovat. Prospěšné je ale také jeho použití v domácí kosmetice. Oloupejte avokádo a rozdrťte jej vidličkou. Přidejte jeden rozmixovaný banán a jednu lžičku olivového oleje. Vše pořádně promíchejte a vmasírujte do vlasů – zejména pak do pokožky hlavy. Masku nechte působit 30 minut. Poté vlasy omyjte tak, jak jste zvyklí – šamponem a kondicionérem. 

Vejce 

Dalším skvělým způsobem je použití vajec. Můžete je jednoduše vetřít do mokrých vlasů, nechat 30 minut působit a poté omýt. Pozor: k omytí se nehodí horká voda, která by mohla způsobit vysrážení vajec. Vejce obsahují bílkoviny, které vlasy posilují – vytvoří hustý účes. Poškozené vlasy se budou opravovat.  

Ricinový olej 

Tento olej je ve vlasové kosmetice velmi známý. Obsahuje vitamín E a mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro správný růst vlasů. Můžete jej vmasírovat do vlasů rovnou nebo jej smíchat s dalšími přípravky, které používáte na vlasy.