Life

Jak můžeme pomoct Amazonskému pralesu?

V poslední době se hodně mluví o Amazonském pralesu. Není to tak dávno, co tento prales, kterému se přezdívá plíce světa, hořel. Nebyl to však běžný požár, tento požár byl opravdu obrovský. Dokonce se na něj skládali světové celebrity a zakládaly se nejrůznější fondy a sbírky. Pomoct jste pralesu mohli třeba tak, že jste přispěli do jedné ze sbírek, která vznikla na podporu pralesa. V současnosti je Amazonský prales zase v klidu, přesto se mnoho lidí ptá, jak mu můžeme pomoct? 

Když vypukl požár pralesa, na internetu se objevily zprávy s titulky, že se plíce planety dusí, že je to ekologická katastrofa. Aby k takovému požáru znovu nedošlo, respektive abychom i my přiložili ruku k ochraně Amazonského pralesa, prozraďme si, jak můžeme pralesu pomoct.  

Zúčastňujte se protestů  

I když jsou samozřejmě požáry běžné, hlavně v období sucha, poslední požár Amazonského pralesa byl podle odborníků spíše důsledkem abnormálního odlesňování. Tamější prezident Jair Bolsonar totiž přímo a neskrývavě podporuje zemědělskou produkci, stojí za neekologickou politikou země, tudíž urychluje proces klimatických změn.  

To, co tedy můžete udělat pro Amazonský prales, je třeba účastnit se protestů, které jsou vedeny na adresu prezidenta, na adresu celé této neekologické politiky.  

Přispějte na pěstování stromů 

Abychom zajistili čistý a svěží vzduch i budoucím generacím, vyplatí se pěstovat stromy. Proto přispějte na pěstování stromů zejména v Amazonském pralesu, kde jsou stromy bohužel dnes a denně káceny. Aktuálně funguje iniciativa One Tree Planted, která se vztahuje právě na pěstování stromů ve zmiňovaném pralesu.  

Mluvte o této problematice 

Nejvíce však Amazonskému pralesu pomůžete tak, když budete neustále mluvit o této problematice, když budete šířit informace a ukládat je tak do podvědomí lidí.