Life

Co můžete udělat už dnes, abyste ochránili životní prostředí a naši planetu?

Neustále se mluví v médiích o tom, jak je třeba starat se o životní prostředí kolem nás, jak je nutné chránit naši planetu, protože za pár let se naše nezodpovědnost a tragické chování k přírodě může velice vymstít. V současné době se většina lidí snaží bojovat hlavně s plasty. Funguje takzvaná kampaň #neplastuj, v rámci které se snaží lidé minimalizovat spotřebu plastů, aby nedocházelo k úmrtí mořských živočichů, kteří umřou právě proto, že jim plasty znepříjemňují život (plasty totiž ve velkém množství končí v oceánech a mořích).  

Samozřejmě kampaň #neplastuj není jediný způsob či možnost, jak chránit životní prostředí. Životní prostředí lze samozřejmě ochránit i jinak, jinými způsoby. Pojďme si proto prozradit pár tipů a rad, jak naše životní prostředí okolo chránit a jak se tak starat o naši planetu, která nám nabízí místo a prostor k životu.  

Tipy, jak ochránit naši planetu a prostředí 

  • Začněte třídit plasty – to je ve skutečnosti to nejmenší, co můžete pro přírodu a také obecně pro planetu udělat. Dnes jsou kontejnery na tříděný odpad na každém rohu, proto jich využívejte. Má to smysl. Třídit plast, papír a sklo opravdu není tak složité, jak se na první pohled zdá.  
  • Začněte jezdit do práce na kole, pokud je to možné. A pokud to možné není, raději jezděte městskou hromadnou dopravou. Když se jedním autobusem sveze patnáct lidí, znamená to, že bude na silnicích o patnáct automobilů méně. A to má také smysl.  
  • Začněte používat svačinové krabičky, které mají dlouhou životnost. Vyhnete se tak balení svačin do sáčků a alobalů, které opět škodí životnímu prostředí. Plasty jsou povoleny, pokud je dlouhodobě využijete.  
  • Začněte si s sebou nosit termohrnek, do kterého si vždycky necháte uvařit kávu v kavárně. Nebudete muset vyhazovat plastové kelímky nebo minimálně jejich plastové vršky do popelnic, snížíte tak množství odpadu.