Life

Jaké potraviny nám skutečně prospívají?

V otázce zdravého životního stylu narazíme na spoustu úskalí. Častokrát se setkáme s takovými potravinami, které se tváří, že jsou ty nejzdravější, naopak jsou skryté zlo. Člověk si často upírá nějaký výrobek s tím, že mu rozhodně škodí. Vtip je v tom, že by ho měl spíše konzumovat, protože (i když se to nezdá) tak mu opravdu prospívá.

Je tak těžké se zorientovat v tolika potravinách a z těch si sestavit dobrý, kvalitní a převážně pestrý jídelníček. Je zapotřebí dodat tělu prospěšné látky denně, ale v jakých produktech je nalezneme? Představme si ty nejvíce tělu prospěšné potraviny.

1. Voda s citronem – ranní rituál každého člověka

Nejdříve je zapotřebí dodat svému tělu potřebné vitaminy, a to převážně vitamin C. Ten totiž hned po ránu správně a rychle nastartuje organismus a dostatečně posílí imunitu tak, aby nízké zimní teploty nezpůsobily jedinci chřipku či jiné onemocnění. Navíc řádně detoxikuje tělo a odvádí špatné látky z těla. I při hubnutí je toto ten nejlepší start dne.

2. Česnek nejen proti onemocněním

Další potravinou, kterou bychom jistě měli zařadit do svého jídelníčku ve větší míře, je česnek. Tělo ho přijímá takřka bez problémů, proto si klidně dejte tolik, kolik ho máte rádi. Vytvoří vám obranný štít proti nemocem a nachlazení, navíc se stane nejlepším přítelem vašich jater.

3. Zelená je tráva, ale také brokolice

Brokolice se stala neoblíbenou možná kvůli jejímu vzhledu. Mozek na úzké nožičce opravdu neprobouzí důvěru snad v žádném člověku. A to je tak zdravá! Přeměňuje škodlivé látky na toxiny a tělo je díky nim schopno rychleji odbourávat škodlivosti z těla.

4. Detoxikační kůra díky avokádu

Avokádo donedávna bylo potravinou, která se (například v otázce hubnutí) nedoporučovalo. Obsahovala prý velké množství tuků. Jenže ony existují i dobré tuky. A avokádo má jen ty. Proto skvělé pomáhá při detoxikaci těla, stejně jako například citron.