Life

Jaké potraviny nám skutečně škodí?

Při zdravém životním stylu je zapotřebí dbát na správnou stravu. Je důležité, aby obsahovala přesně to, co obsahovat má. Zejména se jedná o vitaminy, minerály a jiné tělu prospěšné látky. Pro dostatek bílkovin jíme maso, zásobárnou vitaminů je ovoce a zelenina. Ovšem mnohdy zařazujeme do jídelníčku i takové potraviny, které zrovna nejsou dobrou volbou. Mnohdy vážně škodí tělu i zdraví. My je ale nevidíme, protože jsou schovány za zdravými etiketami nebo báchorkami našich sousedů či kamarádů. Pojďme si proto zmínit ty největší špatnosti, které bezmyšlenkovitě dodáváme našemu tělu.

1. Rafinovaný cukr – hříšná sladkost

Místo rafinovaného cukru volte raději stévii sladkou nebo med. Konkrétně stévie je až o tři sta krát sladší, než tento druh cukru. Navíc je zdravá a obsahuje také nějaké ty vitaminy. Kdežto o cukru se to říct opravdu nedá. Je zapotřebí ho co nejrychleji vyřadit z našeho jídelníčku. Nechcete být přeci obézní. Rafinovaný cukr způsobuje vyšší sklony k nadváze.

2. Bez hormonů díky konzervám

Konzervy jsou sice super na dovolenou, pokud jedete někam, kde jste nuceni si vařit sami. Raději si ale připlaťte za kvalitní stravu. Díky povrchové vnitřní ochranné vrstvě u konzerv totiž zahubíte veškeré hormony v těle.

3. Stop červenému masu

Zejména pánové mají v oblibě pochutnávat si na steacích či jiném zpracování červeného masa. Přílišnou konzumaci by ale měli zamezit. Tento typ masa totiž milerád podporuje rakovinu, a to konkrétně tlustého střeva.

4. Ani brambůrky nejezte

Dalo by se říct, že při hubnutí či při zdravém životním stylu se většina lidí vyvaruje konzumaci mastných olejovitých brambůrek. Ale kdeže! Častokrát se totiž setkáte s lidmi, kteří se rádi odmění pořádným pytlem tohoto nezdravého jídla. Vydrželi den na zdravé stravě, tak proč si ji neporušit vážně nezdravou potravinou? Pokud jste zaznamenali úbytek na váze, a to třeba o tři kila, po jednom pytlíku brambůrek se vám váha rychle vrátí, mnohdy i dvojnásobně. Přibírací efekt je u brambůrků opravdu rychlý (stejně jako u fastfoodů).