Jak na detoxikaci organismu na podzim?

Detoxikace je ideální způsob, jak tělu navrátit ztracenou energii. Podstupovat by se měla nejen po náročném létě, kdy tělo muselo čelit nebezpečným slunečním paprskům a také letním grilovacím párty, ale také na jaro, kdy zase čelilo náporům tuhé a po stravovací stránce těžké zimy. Jelikož je podzim aktuální, prozraďme si, jak na detoxikaci organismu právě v tomto ročním období.

Připravte své tělo na dlouhý spánek

Ve zvířecím světě se většina zvířat uchyluje k zimnímu spánku. A i lidé by se měli připravit na jistý útlum, který s podzimem přichází. Navíc v létě bylo tělo zkoušeno nejen nevhodnými stravovacími návyky, ale také úmorným počasím. Připravte si proto bylinkové čaje a společně s nimi v rukou jděte vstříc podzimní očistě.

Zahřejte se, odlehčete jídelníček a zpomalte

V rámci detoxikace se pokoušíte odstranit ze svého těla škodlivé látky. A s bylinkovými čaji přesně takového efektu můžete dosáhnout. Ovšem nejen zahřátí organismu je v rámci detoxikace klíčové. Dalším bodem na seznamu je také odlehčení jídelníčku a zařazení dostatečného pohybu. Nemusíte běžet maratony, stačí chodit častěji na procházky například v přírodě.

Celkově se doporučuje zpomalit, aby tělo mohlo nasbírat dostatek sil, které na nadcházející roční období potřebuje.

Nastartujte imunitní systém

Podzimní detoxikace je důležitá ještě pro jednu věc – dokáže skvěle nastartovat imunitní systém člověka. Účinným ochráncem zdravých buněk jsou takzvané antioxidanty, které právě nalezneme například v některých čajích. Díky nim se látky v těle přeměňují na stabilní molekuly dobře okysličující krev. Člověk se tak stává odolnějším a energickým.

Antioxidanty se tedy velkou měrou podílí na pevném imunitním systému, který nezdolá ani vir, ani žádná bakterie, kterými se to nejen v zimním chladném období všude jenom hemží.