Life

Jak na detoxikaci organismu na podzim?

Detoxikace je ideální způsob, jak tělu navrátit ztracenou energii. Podstupovat by se měla nejen po náročném létě, kdy tělo muselo čelit nebezpečným slunečním paprskům a také letním grilovacím párty, ale také na jaro, kdy zase čelilo náporům tuhé a po stravovací stránce těžké zimy. Jelikož je podzim aktuální, prozraďme si, jak na detoxikaci organismu právě v tomto ročním období.

Připravte své tělo na dlouhý spánek

Ve zvířecím světě se většina zvířat uchyluje k zimnímu spánku. A i lidé by se měli připravit na jistý útlum, který s podzimem přichází. Navíc v létě bylo tělo zkoušeno nejen nevhodnými stravovacími návyky, ale také úmorným počasím. Připravte si proto bylinkové čaje a společně s nimi v rukou jděte vstříc podzimní očistě.

Zahřejte se, odlehčete jídelníček a zpomalte

V rámci detoxikace se pokoušíte odstranit ze svého těla škodlivé látky. A s bylinkovými čaji přesně takového efektu můžete dosáhnout. Ovšem nejen zahřátí organismu je v rámci detoxikace klíčové. Dalším bodem na seznamu je také odlehčení jídelníčku a zařazení dostatečného pohybu. Nemusíte běžet maratony, stačí chodit častěji na procházky například v přírodě.

Celkově se doporučuje zpomalit, aby tělo mohlo nasbírat dostatek sil, které na nadcházející roční období potřebuje.

Nastartujte imunitní systém

Podzimní detoxikace je důležitá ještě pro jednu věc – dokáže skvěle nastartovat imunitní systém člověka. Účinným ochráncem zdravých buněk jsou takzvané antioxidanty, které právě nalezneme například v některých čajích. Díky nim se látky v těle přeměňují na stabilní molekuly dobře okysličující krev. Člověk se tak stává odolnějším a energickým.

Antioxidanty se tedy velkou měrou podílí na pevném imunitním systému, který nezdolá ani vir, ani žádná bakterie, kterými se to nejen v zimním chladném období všude jenom hemží.