Life

Chyby při řízení auta, které jsou důvodem dopravních nehod

Dostat řidičský průkaz, to je jen první krok k tomu stát se zodpovědným řidičem. To, že jste obdrželi řidičský průkaz, ještě neznamená, že zodpovědným řidičem jste. Jste jen řidičem, který však potřebuje nasbírat na silničních komunikacích zkušenosti. Nebuďte proto z počátku zbrklí a nedopouštějte se chyb, které vedou k dopravním nehodám. 

Každý řidič si musí uvědomit, že není na silničních komunikacích sám. Musí si uvědomit, že jeho chování může změnit nejen jeho život, ale také život ostatních lidí. Proto při řízení mějte zvýšenou pozornost a vyhněte se několika chybám, které jsou nejčastějšími důvody dopravních nehod. 

Nespoléhejte se na elektronické asistenty

Řada lidí, kteří jsou zároveň majiteli nových automobilů, které v sobě mají zabudované elektronické asistenty, se na ně automaticky neustále spoléhají. Jenže pravdou je, že by se na elektronické asistenty neměli stoprocentně spoléhat. Ne každý řidič je si vědom toho, jak jednotlivé systémy fungují. Mnozí tedy mají doslova zkreslené vidění a myslí si, že jejich elektroničtí asistenti fungují v automobilu skvěle, ve skutečnosti však elektroničtí asistenti nemusí řešit všechno tak, jak se řidiči domnívají.

Pozor na příliš pomalou jízdu

Dodržovat rychlostní limity je důležité. Pamatujte na to však i na dálnicích a v podobných úsecích. Pomalá jízda na dálnici by mohla být (a také bývá dost často) důvodem dopravních nehod. Myslete proto na to, dodržujte na dálnicích alespoň tu stovku. Padesátku si schovejte pro jízdu v obcích a městech. 

Respektujte značky

Velice důležité je, abyste respektovali značky, které na silnicích nejsou pro parádu. Ať už jsou to výstražné značky, bezpečnostní značky, značky zákazové nebo jiné, je třeba je prát v potaz a řídit se jimi. Opravdu nejsou vystaveny na silničních komunikacích pro parádu, jsou tu proto, aby byla zajištěna bezproblémová a bez nehodová jízda na silnicích. Udávají na silnicích jakýsi řád.