Fashion

Móda v době pandemie. Nejnovější trendy určujete sami

Koronavirus nemilosrdně zastavil běžný život po celém světě. Návštěvy obchodů s módou, zkoušení outfitů v kabinkách a běžné nakupování oblečení vzalo za své. Lidé se nyní musejí spoléhat na internetové obchody, ale také své vlastní možnosti. Díky tomu přišlo také pár nových módních trendů, které si většina oblíbila.  

Pohodlnost na prvním místě 

Vysoké podpatky, outfity na party a festivaly zůstaly teď nějaký čas hluboko ve skříni. Místo toho internetové obchody zaznamenaly zvýšený prodej tepláků, legín a dalších pohodlných kusů oblečení, které jsou většinou využívány v domácnosti nebo při příležitosti procházky. I domácí móda může působit stylově.  

Velkým plusem tohoto módního trendu je skutečnost, že se pohodlné oblečení často vyrábí z bavlny, lnu a dalších udržitelnějších materiálů. Vypadá to tedy, že nyní lidé investují do skutečně kvalitních kousků a cítí se v nich dobře. Ve státech, kde se již začalo pomalu rozvolňovat, se ale tato domácí móda překvapivě udržela. Lidé volí tepláky i při návštěvě obchodu s potravinami nebo při procházce městem. Na to také reagují módní řetězce a vytvářejí domácí oblečení ve stylové podobě.  

Vlastní výroba 

Z internetu nám někdy přicházejí kousky, které neplní naše očekávání. Kalhoty bývají příliš dlouhé, široké nebo mají jen špatný odstín. Právě z toho důvodu se mnoho lidí rozhodlo experimentovat, z čehož vznikl také jeden z nových módních trendů. Batikování, barvení, stříhání a domácí zkracování se opět chopilo své šance.  

Našli se ovšem i tací, kteří na internetové obchody zanevřeli úplně a rozhodli se ušít si vlastní kusy oblečení od úplného začátku. Někteří oprášili také pletací jehlice, aby si ušili cardigany, svetry, ale i zkrácené topy z vlny.  

Žádná velikost není špatná 

Rok 2021 je také plný propagace sebelásky a odsuzování bodyshamingu. To má za výsledek mnoho pozitivních dopadů. Lidé začali nosit více volných kousků, ale i takových, které zvýrazní jejich křivky, ať jsou v jakékoli váhové kategorii. Hlavním cílem je nosit oblečení, které je komfortní a prezentuje naši osobnost.