Fashion

Džíny pro rok 2021. Jakým stylem oživit šatník?

Džínové kalhoty nejprve sloužily dělníkům, ale brzy se jich chopila móda a udělala z nich jeden z nejdůležitějších kousků dámského i pánského šatníku. Bez nich si dnes spousta lidí nedokáže představit svůj styl. I když se ale používají od poloviny 20. století, i dnes je jejich design upravován podle módních trendů. V roce 2021 tomu není jinak.  

Jakým typům dát sbohem? 

Ideál krásy se postupem času mění. Zatímco v minulosti šlo převážně o dlouhé a štíhlé nohy, nyní jsou v kurzu křivky a zdravá sebeláska. Kilo navíc určitě nevadí, a proto postupně vycházejí z kurzu tzv. skinny džíny, které byly úzké po celé své délce.  

Mnoha lidem se teď možná uleví, jelikož jsou právě tyto džíny považovány za jedny z nejméně pohodlných, obzvlášť pokud v nich strávíte celý den.  

Zlatá střední cesta 

Když se v minulém roce začala prosazovat pohodlnost, zvítězily mom džíny a kalhoty typu boyfriend. Obě tyto varianty měly společný větší a nedbalý střih, který mohl být doplněný dírami nebo cákanci. Ukázalo se však, že tyto džíny nejsou příliš vhodné do společnosti a dámská postava s křivkami se v nich zcela ztrácí.  

Trend roku 2021 spojuje hlavní přednosti 

Módní návrháři našly všechny přednosti předchozích typů kalhot. Skinny džíny se chlubily prokreslením siluety a boyfriend  či mom byly pohodlné. Novým typem se tedy staly tzv. flare džíny. Ty jsou v pase upnuté a směrem dolů se rozšiřují. Velmi nápadně připomínají zvonáče, ovšem s tím rozdílem, že nyní mají rozdílnou délku. Některé jsou záměrně hodně dlouhé, jiné končí nad kotníkem. Hodně experimentální varianty dokonce kousek pod kolenem.  

V takových kalhotách vám bude příjemně a navíc prokreslíte krásu své postavy. Otázka je, jak dlouho se tento trend bude držet, než ho nahradí nový. Pro rok 2021 si tak pořiďte jeden nebo více kusů a kombinujte je volně se sakem, košilí nebo sportovním tričkem.